SIRALI YILDIZ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Sıralı yıldız örgü modeli yapımı

Kazak, yelek, ceket yaparken bazen model bulmak zor oluyor. Bu nedenle sizlere sıklıkla yeni ve farklı örgü modellerini sunmak istiyorum ki değişik örgüler ile tanışın.

Bugün sizlere sıralı yıldız örgü modelinin yapımını göstermek istiyorum. Şiş ile örülen bu örgü modeli şık ve gösterişli bir model.

Kendinize veya çocuğunuza kazak yaparken, büyük bayan yeleği veya bayan ceketi yaparken bu modeli kullanabilirsiniz. Kısacası birçok farklı alanda kullanılabilecek bir model çeşidi bu.

Sıralı yıldız örgü modeli yapılırken burada küçük bir sıra üzerinde modelin nasıl yapıldığı anlatılmış. Siz modeli nerede kullanacaksanız nasıl bir el işi yapacaksanız buna göre ilmek atarak modelin yapımına başlayabilirsiniz.

Sıralı yıldız örgü modeli yapımında ince ipler kullanılırsa model daha güzel duracaktır. Ayrıca ip seçiminde açık renk ipleri tercih edin. Bu sayede yaptığınız model daha güzel görünecektir.

Sıralı yıldız örgü modeli şiş ile örgü örmeyi bilenlerin kolaylıkla yapabileceği bir model olsa da örgü örmeye yeni başlayanlar bu modeli yapmakta zorlanabilir. Bu nedenle modeli yaparken şiş örgüsünü bilen birinden yardım almanız daha iyi olacaktır.

Bu sıralı yıldız örgü modeli ile yapacağınız yelekleri çeyizleriniz içerisine de ekleyebilirsiniz. Model şık ve gösterişli olduğu için çeyiz içerisine yakışacaktır.

Sıralı yıldız örgü modelinin yapımı için aşağıda yer alan videoyu dikkatli bir şekilde izleyerek modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SIRALI YILDIZ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR? için yorumda bulun

    SIRALI YILDIZ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SIRALI YILDIZ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.