SİHİRLİ ŞAPKA VE BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile sihirli şapka ve boyunluk modeli yapımı

Şiş örgüsünden yapılmış olan oldukça kullanışlı bir örgü boyunluk modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu boyunluk modeli aslında şapka olarak da kullanabileceğiniz bir tasarım bu örgü işinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış boyunluk modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Boyunluklar için tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış olan farklı tasarımlar var. Bugün size göstereceğim boyunluğun iki farklı kullanım alanı olduğu için kış günlerinde çantanızdan eksik etmeyeceğiniz bir tasarım olmuş.

Şiş örgüsü boyunluk modeli için herkesin yapabileceği çok basit bir model seçilmiş. Burada boyunluğun yapımı için kalın bir ip seçilmiş. Bu nedenle de 40 ilmek alınmış ve bu ölçü yeterli olmuş. Eğer siz ince bir ip kullanacaksanız o zaman ölçünüz farklı olacak ve ilmek sayınızı arttırmanız gerekecektir. Boyunluk modeli yapıldıktan sonra ölçülerden bahsedilmiş. Bu ölçülere dikkat edebilirsiniz.

Boyunluk için düz bir örgü modeli yapıldıktan sonra kenar kısımlardan birleştirilerek dikme işlemi yapılmış. Daha sonra üzerine hazır bir ponpon eklenmiş. Bu ponpon boyunluk olarak kullanıldığında ön kısımda kalırken şapka yapıldığında örgünün tepesinde kalıyor. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip edip bu boyunluk modelini yapabilir.

Örgü boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCiN-CMSSa3kKvcPMTL5Y_nw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SİHİRLİ ŞAPKA VE BOYUNLUK MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    SİHİRLİ ŞAPKA VE BOYUNLUK MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SİHİRLİ ŞAPKA VE BOYUNLUK MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.