SIFIR YAKA ÖRGÜ ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI

Şiş örgüsü ile sıfır yaka örgü kazak yapımı

Çocuklar için yapılabilecek oldukça basit ama bir o kadarda şık bir kazak modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile verdiğim sıfır yaka çocuk kazağı modeli hem kız çocuklar için hem de erkek çocuklar için yapılabilecek çok şık bir tasarım.

Bugün sizlere iki renk örgü ipi ile yapılmış, yaka kısmına eklenen düğme detayları ile oldukça tarz duran harika bir çocuk kazağı modeli yapımı göstermek istedim. Bu kazağı burada olduğu gibi iki renk örgü ipi ile dilerseniz tek renk örgü ipi ile yaparsınız her şekilde de bu kazak modeli çok şık olacaktır.

Örgü çocuk kazak modeli 1-1,5 yaş için oldukça ideal. Daha büyük bir kazak modeli yapmak isterseniz videodaki anlatımı takip edip yapım aşamasına dair tüm detayları öğrenip siz kendi ölçünüzü çıkartabilirsiniz.

Burada yapılan ölçüler için 2 yumak Alize Baby Best markalı ipten gir renk ve yine aynı markadan 1 yumakta beyaz ip kullanılmış. Şiş olarak ise iplere uygun olarak da 4 numaralı misinalı şiş kullanılmış. Kazağın ön kısmında kazağın kolaylıkla giydirilip çıkartılması için düğmeler yapılmış. Burada ise 4 tane düğme kullanılmış.

Kazağın yapımına robadan arka kısımdaki yakanın yapımı ile başlanıyor. Daha sonra kolları örülüyor. Daha sonra ise kazağın ön bedeni yapılıyor. Kazak modeli yapımında düz bir örgü modeli kullanılmış.

Sıfır yaka örgü kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCTVMBP_Yo1khMdgMmiKIs7w

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SIFIR YAKA ÖRGÜ ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI için yorumda bulun

    SIFIR YAKA ÖRGÜ ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SIFIR YAKA ÖRGÜ ÇOCUK KAZAĞI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.