SELANİK ÖRGÜSÜ BAYAN ATKILARI

Selanik örgü modelini bilmeyeniniz yoktur. Bu örgü örneğiyle hazırlanmış atkıları araştırdım ve karşıma enfes modeller çıktı. Selanik örgü modeliyle yapılmış bayan atkıları özellikle de kış aylarının gelmesiyle vazgeçilmez aksesuarlar arasına katılmıştır.

Selanik örgü atkı modelleri hem örnekleri olsun, hem görünüşleri olsun tercih edeceğiniz bir örgü türüdür. Soğuk kış için en uygun desenli ve motifli örgü türüdür de diyebiliriz.

Selanik işi atkı yapımıyla ilgili nasıl yapılacağını da paylaştığım yazımdan yararlanarak sizde öğrenip yapmaya başlayabilirsiniz. Selanik örgüsü yapımı biraz karışık gibi gözükse de aslında kolay tekniklerden birisidir.

Selanik örgü atkı örmek için öncelikle 1 sıra düz öreceksiniz. Daha sonra ise 1 ters ilmek atıp, sonrasında da 2. sırada işleme yine 1 ters ve 1 düz olarak devam ediliyor. Örmeden ilmek alınıp, dolama işlemi yapılan bir örgü türüdür.

Yine bir sonraki sıra için örmeden ilmek alıp, ilmekler artırılarak devam ediliyor. Bu aşamaları sırasıyla yaptıktan sonra da karşınıza selanik örgü tekniği ortaya çıkıyor. Kolay bir teknik ve öğrenerek sizde çok güzel atkılar yapabilirsiniz. Şimdi sizleri çok güzel selanik örgüsü atkı örnekleri ile baş başa bırakıyorum. Beğendiklerinizi bana yoruma yazın, aynısının yapılışını bulalım açıklayalım.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Ben Hazal, 19 yaşındayım. Okuyorum ve bu sitede editörlük yapıyorum. Sizlere bulduğum güzel ve eğlenceli kendin yap çalışmalarının resimli anlatımlarını sunuyorum. Aralarında benim de yapmaya çalıştıklarım var. Umarım beğenirsiniz. Beğendiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SELANİK ÖRGÜSÜ BAYAN ATKILARI için yorumda bulun

    SELANİK ÖRGÜSÜ BAYAN ATKILARI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SELANİK ÖRGÜSÜ BAYAN ATKILARI için ilk yorumu yapabilirsin.