SELANİK MODEL KIZ ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılan kız çocuk hırkası

Kız çocukları için yapılabilecek çok şık bir hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim selanik model kız çocuk hırkası sizlerinde hoşuna gidebilecek çok şık bir model.

Kız çocukları için değişik ama kolay bir hırka modeli arayanlar için bugün çok güzel bir model göstermek istedim. Bu hırka modeli şiş örgüsünde en çok kullanılan selanik modeli ile yapılmış. Bu modeli yapmayı bilenler zorlanmadan bu hırkayı yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederek modelin yapımını öğrenebilirler.

Şiş örgüsü kız çocuk hırka modeli için burada orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Bu ip ile yapılan bu hırka modeli 1-2 yaş aralığında olan kız çocukları için oldukça uygun. Ama daha ince bir bebek yünü ile örerseniz o zaman ölçünüz değişecektir. Bu nedenle ölçünün sayısını birer motif arttırıp yapabilirsiniz. Bunun dışında diğer detaylarda video içerisinde açıklanmış.

Kız çocuk hırkası ön ve arka kısımları ayrı ayrı örülerek yapılıyor. Daha sonra ise kollarda yapılıp hırkaya ekleniyor. Burada modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde açıklanmış burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu hırkayı yapabilirsiniz.

Bugün gösterdiğim bu hırkanın birde eteği ve beresi de yapılmış. Bunların yapımını da ilerleyen günlerde sizlere bu şekilde detaylı yapım aşamasını gösteren video ile sunacağım. Sizde bu etek ve bereyi yaparak güzel bir takım yapabilirsiniz.

Selanik model kız çocuk hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SELANİK MODEL KIZ ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    SELANİK MODEL KIZ ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SELANİK MODEL KIZ ÇOCUK HIRKASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.