SELANİK MODEL ÇOCUK BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Selanik model ile çocuklar için bere modeli yapımı

Bugün sizlere daha önce selanik modeli ile yapılmış olan etek ve hırkanın beresinin yapımını göstereceğim. Lora tarzında yapılan bu berenin detaylı yapım aşamasını sizlere videolu anlatım ile vereceğim.

Selanik çocuk bere modeli yapımı için burada daha önce etek ve hırka yapımında kullanılan orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Aynı renkten ip seçilerek takım tamamlanmış.

Bu bere modeli lora bere modeli olarak da adlandırılmakta. Bu modeli öğrenerek takım olmasının dışında farklı renklerde berelerde örebilirsiniz.

Şiş örgüsü bere yapımı için burada 66 ilmek çekilerek modelin yapımına başlanmış. Siz yapmak istediğiniz ölçüye göre ilmek sayısını değiştirebilirsiniz.

Bere modelinin yapımı için ilmek alındıktan sonra selanik modelin yapımına geçilmiş. Burada videodaki anlatım içerisinde selanik modelin nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde açıklanmış. Şiş örgüsü ile örgü yapmayı yeni öğrenenler bu videoyu takip ederlerse sorun yaşamadan bu modelin yapımını öğrenebilir ve değişik örgü işlerinde kullanabilir.

Selanik model bere yapımı sırasında da yine etek ve hırkada da uç kısımlarda yapılmış olan model kullanılmış. Berenin uç kısmına bu model eklenerek güzel bir uyum yakalanmış.

Selanik model ile yapılmış olan bu hırka, etek ve bere modeli ile güzel bir takım yapılmış. Siz bu takımı çocuğunuz için torununuz için yapabilirsiniz. Burada olduğu gibi aynı renkte ipler kullanınca çok hoş bir takım oluşuyor.

Selanik model bere yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SELANİK MODEL ÇOCUK BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    SELANİK MODEL ÇOCUK BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SELANİK MODEL ÇOCUK BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.