SARI TOHUMLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Çok amaçlı kullanılabilecek tohumlu örgü modeli yapımı

Yapmak istediğiniz farklı örgü işleri için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok amaçlı kullanabileceğiniz yapımı oldukça basit güzel bir şiş örgüsü modeli olan sarı tohumlu örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü modelleri için sizlere şiş örgüsünde, tığ işinden ve tunus işinden yapılmış yeni örnekler gösteriyorum. Sık sık örgü işi yapıyor ve yeni örnekler yapmak istiyorsanız sizlere gösterdiğim bu model videolarına mutlaka göz atmalısınız. Her bir modelin detaylı yapım aşaması olduğu için siz yapmak istediğiniz örgü işine göre ölçünüzü belirleyip buradan model yapımını da öğrenip örgünüzü yapabilirsiniz.

Bugün sizlere tohumlu örgü modeli yapımı göstereceğim. Bu model ile çocuklara çok şık kazaklar, yelek veya hırka yapabilirsiniz. Aynı şekilde hem bayanlar için hem de erkekler için yapılabilecek kazak veya hırka modellerinde bu örnek kullanılabilir. Uygun renkte ipleri ve uygun kalınlıkta ipleri kullanırsanız çok şık örgü işleri elde edebilirsiniz.

Model yapım için öncelikle ilmek alınmış. Burada ilmek sayınızı belirlerken tek sayı olarak ilmeklerinizi almanı gerekir. İlmek alındıktan sonra lastik örgüsü yapılmış. Burada küçük bir model anlatımı yapıldığı için iki sıra örülmüş ve model yapımına başlanmış.

Sarı tohumlar örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu