SARI ÇİÇEKLİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ TAPIMI

Sarı çiçekler ile tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarları için harika dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar bugün göstereceğim sarı çiçekli havlu kenarı dantel modeli göz atmanız getiren harika bir tasarım olmuş. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler bulmaya çalışıyorum. Bugün size havlu kenarına yapılmış bir dantel modeli göstermek istiyorum. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz havluların kenarlarına süsleme yapmak istiyorsanız daha önce de gösterdiğim dantel modellerine göz atabilirsiniz. Sizlere her zaman yeni modelleri gösterirken detaylı yapım aşaması da vermeye çalışıyorum. Bu sayede el işi yapmaya yeni başlayanlar da model yapımlarını öğrenip kısa sürede harika el işleri yapabilir.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada sarı ve beyaz dantel ipleri kullanılmış. Bu modelin yapımında en çok ihtiyacınız olacak malzeme ise küçük serum halkaları. Modelin kenar kısmına yapılan çiçekler serum halkaları üzerine kuruluyor. Modelin yapımı için öncelikle bu halkaların etrafı işlenerek bir modelin kenar çerçevesi yapılmış.

Yapılan bu çerçevenin iç kısmı beyaz ip ile doldurulmuş. Daha sonra kenar bandı yapımına geçilmiş. Burada beyaz ip ile küçük kutular yapılmış. Yine buraya halkalar ile yapılan çiçeklerden bir sıra eklenmiş ve sonunda yine beyaz ip ile kutular yapılıp model tamamlanmış.

Sarı çiçekli havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu