ŞAMDAN BEBEK VEYA ÇOCUK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şamdan modeli ile bebek veya çocuklar için yelek yapımı

Bugün sizlere bebek ve çocuklar için yapabileceğiniz çok güzel bir yelek modelinin yapımını göstermek istiyorum. Şamdan modeli bebek yeleği yapımı için aşağıda sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir videoda vereceğim.

Bebek ve çocuklar için yapılabilecek farklı yelek modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bebekleri için hazırlık yapanlar veya çocukları için örgü işi yapmak isteyenler bebek örgüleri kategorisine göz atarak buradan değişik örgü modellerini görebilirler.

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir şiş örgüsü bebek yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum. Yakadan başlanarak yapılan bu yelek modeli için ilk videoda robanın yapılacağı detaylı bir şekilde açıklanmış. Robadan yelek yapımını yeni öğrenenler burayı takip ederek roba bölümünün nasıl yapıldığını öğrenebilirler. İkinci videoda ise yeleğin beden kısmı yapılmış.

Yeleğin yapımı için burada orta kalınlıkta bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun olan 3,5 numara şiş tercih edilmiş. Burada yapılan yelek ölçüleri 1-1,5 yaş arası için oldukça uygun. Siz videodaki detaylara dikkat ederek daha büyük bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Şamdan modeli çocuk yeleği için burada 80 ilmek atılarak başlanmış ve 4 sıra haroşa örülmüş. Daha sonra modelin yapımına başlanmış. Video içerisinde yapılan anlatımda arttırmaların en zaman ve nerede yapılacağı da çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Şamdan modeli bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcrGKRMYCjVgEegXff1dr8g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu