SALON VE VİTRİN TAKIMI İÇİN DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi salon takımı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yeni gördüğüm ve çok beğendiğim bir salon takımı dantel modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu dantel modeli için önce sizlere küçük kare modelin yapımını daha sonra ise yapılan kare modellerin nasıl birleştirileceğini gösteren videoları göstereceğim.

Salon ve vitrinlerde artık pek dantel kullanılmasa da yinede bayanlar çeyizleri içerisine farklı dantel modelleri ekliyor. Çeyiziniz içerisinde şık ve gösterişili bir salon ve vitrin takımı modeli olsun istiyorsanız detaylı yapım aşamasını vereceğim bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Çeyizlik salon takımı danteli yapımı için burada Altınbaşak markalı dantel ipinin 50 numarası kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Bu dantel modeli beyaz renk ipler dışında farklı renklerde ipler ile de yapılabilir.

Bu dantel modeli ile salon ve vitrin takımı, runner, sehpa örtüsü, masa örtüsü gibi farklı el işleri yapabilirsiniz. Çeyiziniz için bu el işlerinden yapmak isterseniz bu modeli kullanıp bütün dantel ürünleirni bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Burada gösterilen dantel modeli için yer alan ilk video içerisinde kare motifin nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde açıklanmış. İkinci videoda ise yapılan kare motiflerin birleştirmelerinin nasıl yapılacağı gösterilmiş. Bu şekilde de dantel modelinin yapım aşamaları oldukça güzel bir şekilde açıklanmış. Dantel modellerini yeni yapmayı öğrenenler burada yer alan videoları takip ederek bu modelin yapımını öğrenebilirler.

Salon ve vitrin takımı danteli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SALON VE VİTRİN TAKIMI İÇİN DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    SALON VE VİTRİN TAKIMI İÇİN DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SALON VE VİTRİN TAKIMI İÇİN DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.