ŞAL YAKALI BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile şal yakalı bebek yeleği modeli yapımı

Bugün bebekler için yapılabilecek oldukça şık ve gösterişli bir yelek modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Son zamanlarda oldukça moda olan şal yakalı bebek yeleği sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bebekler için yeni yelek modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size farklı bir yaka tekniği ile yapılmış olan erkek bebeklere uygun bir yelek modeli göstermek istedim. Bu yelek modeli aslında her yaştan çocuk içi yapılabilir.

Şal yakalı erkek bebek yelek modeli için burada orta kalınlıkta bir yumak ip kullanılmış. Burada Himalaya bebe Lüx markalı ipten gri renk kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Bu yelek için farklı özellikteki bebe yünleri tercih edebilirsiniz.

Yelek modeli yapımına ön kısımdaki parçaların yapımı ile başlanmış. Burada ön parça için 35 ilmek atılarak başlanmış. Yeleğin ön kısmında dilimli bir model kullanılmış. Yelek modelinde yaka kısmı her bir parçada ayrı ayrı yapılıp daha sonra birleştirilmiş. Arka kısım ise düz bir parça halinde yapılmış.

Bu yelek modeli biraz dikkat gerektiren oldukça detaylı bir tasarım olmuş. Bu nedenle videoda verilen anlatımlar çok güzel bir şekilde takip edilmeli. Yeleğin yapımı çok güzel bir şekilde açıklandığı için kısa sürede model yapımını öğrenebilirsiniz.

Şal yakalı bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaKiJP7UQgT8qc4u5A7XRiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞAL YAKALI BEBEK YELEĞİ YAPIMI için yorumda bulun

    ŞAL YAKALI BEBEK YELEĞİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞAL YAKALI BEBEK YELEĞİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.