ŞAL YAKALI BAYAN HIRKASI NASIL YAPILIR?

Şık bir bayan hırka modeli yapımı

Bayan hırka modellerinde şal yakalar oldukça fazla kullanılıyor. Bayanlar bu tarz hırkaları oldukça fazla beğeniyor. Şiş ile yapılan hırka modellerinde yapılan hırkaya güzel bir şal yaka yapıldığı zaman ortaya çok şık bir tasarım çıkıyor. Bugün sizlere harika bir şal yakalı hırka modeli yapımını video olarak sunmak istiyorum.

Her zaman yeni ve değişik hırka modellerini sizlere sunmaya devam ediyorum. Kısa bir süre önce bahar aylarında kullanabileceğiniz salaş bir hırka modelini sizlere sunmuştum. Bugün ise sizlere şiş örgüsü ile yapılan çok şık bir hırka modeli göstermek istiyorum. Yazın yaparak kış aylarında bu hırka modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şal yaka tekniğini daha önce kullanmayan ve bu tekniği yapmayı bilmeyen bayanlar mutlaka burada verilen anlatıma dikkat etmeliler. Işıl Hanım her zaman çok güzel bir anlatım yapıyor. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar Işıl Hanım’ın anlatımlarına dikkat ettiği sürece çok güzel örgü işleri yapabilirler.

Şal yakalı hırka modeli yapılırken Nako Vaks markalı ipler kullanılmış. Burada 7 yumağa yakın ip kullanılmış. Burada yapılan beden 38-40 bedene uygun bir hırka modeli. Şiş olarak ise ipe uygun 4 numara şiş kullanılmış. Burada kullanılan renk geçişleri olan ip ile çok şık bir hırka modeli yapılmış.

Hırkanın yapım detayları videoda çok güzel anlatılmış. Videoyu takip ettiğiniz sürece kesinlikle sorun yaşamadan hırkayı yapabilirsiniz.

Şal yakalı hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞAL YAKALI BAYAN HIRKASI NASIL YAPILIR? için yorumda bulun

    ŞAL YAKALI BAYAN HIRKASI NASIL YAPILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞAL YAKALI BAYAN HIRKASI NASIL YAPILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.