SADECE ZİNCİR İLE YAPILAN ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için zincir ile yapılan oya modeli

Kolay ama şık bir oya modeli arıyorsanız bugün göstereceğim örneğe mutlaka göz atmalısınız. Çeyizleri için kısa sürede şık ve gösterişli tasarımlar yapmak isteyenler varsa bu oya modeli tam size göre. Çiçekli tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Yazma kenarına yapılabilecek şık ve kullanışlı modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Özellikle oya modeli yapaya yeni başlayanlar gösterdiğim videolu anlatımları takip ederek kısa sürede birbirinden farklı modelleri yapmaya başlayabilirler. Bugün göstereceğim oya modeli de yine basit bir tasarım. Sadece zincir ile yapılan bu modeli videolu anlatımı takip ederek herkes kolaylıkla yapabilir.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada çiçeklerin yapımında mavi, pembe ve bakır tonlarında bir ip kullanılmış. Oyanın etrafını çevirmek için beyaz renk kullanılmış. Tığ batısı, çimenler ve oyanın yapılacağı yerdeki yapraklı yuvalar için de yeşil oya ipi kullanılmış. Burada video içerisinde gösterilen renkler örnek anlatım için. Sizler yazmanızın çerisinde bulunan renklere uygun olan ipleri seçebilirsiniz.

Oya modeli yapımı için önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra aradaki çimenler ve yapraklı yuvalar yapılmış. Yapılan yuvaların üzerine ise sadece zincir yardımı ile çiçekler yapılmış. Burada her çiçek farklı rnek ile yapılıp güzel bir uyum yakalanmış.

Çiçekli tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SADECE ZİNCİR İLE YAPILAN ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    SADECE ZİNCİR İLE YAPILAN ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SADECE ZİNCİR İLE YAPILAN ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.