SADE VE ŞIK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizler için şık ve sade bir havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugünde yapımı oldukça kolay olan şık ve gösterişli bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelin yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan öğrenerek kısa sürede kolaylıkla yapabilirsiniz.

Havlu kenarları için oldukça farklı ve gösterişli dantel modellerini daha önce de sizlere göstermiştim. Yeni modelleri buldukça da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar daha önce de göstermiş olduğum dantel modellerini inceleyerek buradan yeni modelleri görebilirler.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli için burada beyaz ve lacivert olmak üzere iki tane dantel ipi kullanılmış. Modelin yapımı aslında çok basit. Model basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olsa da dikkat edilmesi gereken bazı detaylar elbetteki var. Bunlarda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Havlu kenarı dantelinin yapımına beyaz kısımdan başlanmış. Bunun için 26 zincir çekilmiş ve modelin yapımına zincir üzerinden başlanmış. Burada öncelikle havlu kenarına gelecek olan kenar bandı yapılmış. Modelin alt kısmındaki kutular her sırada beşer tane olmak üzere yapılmış ve havlu kenarına gelecek uzunlukta yapılarak taban kısmı tamamlanmış.

Havlu kenarı danteli için yapılan kenar bandından sonra üst kısma geçilmiş ve diğer model de yapılarak dantel modeli tamamlanmış. İkinci renk ile diğer detaylarda yapıldıktan sonra model tamamlanmış.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SADE VE ŞIK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    SADE VE ŞIK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SADE VE ŞIK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.