RENKLİ LİF VEYA BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Lif veya battaniye olarak yapabileceğiniz tığ işi örgü modeli yapımı

Bugün sizlere hem lif modeli olarak yapabileceğiniz hem de battaniye modeli olarak yapabileceğiniz çok güzel bir örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi lif modeli renkli lif ipleri ile yapabileceğiniz çok şık bir tasarım olmuş. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size hem lif modeli yapımında hem de battaniye yapımında kullanabileceğiniz bir örnek model göstereceğim. Bu modeli elinizde kalan ipleri değerlendirmek için de yapabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu renkleri kullanıp yaparsanız çok güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada beyaz, turuncu ve yeşil lif ipleri kullanılmış. Örnek bir anlatım yapıldığı için küçük bir model anlatımı yapılmış. Siz burada verilen detaylara dikkat ederek istediğiniz büyüklükte bir lif modeli veya battaniye modeli yapabilirsiniz.

Bu modeli battaniye olarak yapmak isterseniz yine lif ipi kullanabileceğiniz gibi bebe yünleri de kullanabilirsiniz. Yaptığınız battaniye modelinin alt kısmına uygun renkte bir kumaş geçirerek güzel bir battaniye modeli elde edebilirsiniz.

Model zincir üzerine yapılıyor battaniye yapmak isterseniz 120 cm zincir çekmeniz gerekir. Lif modeli yapmak isterseniz de 30 cm zincir çekerek bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu