RENKLİ AJURLU TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI

Tığ işi ajur modelli supla yapımı

Sizlere sık sık farklı supla modelleri göstermeye çalışıyorum. Yemek masalarınızı kendi yaptığınız suplalar ile süslemek istiyorsanız tığ işi supla modeli örneklerine mutlaka göz atmalısınız. Bugün göstereceğim supla modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış olan supla modelleri için sizlere bugün yine çok güzel bir örnek model göstereceğim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar masa örtülerinin rengine uygun olarak bu suplaları yapabilirler. Bu şekilde şık bir takım oluşturabilirler. Bunun dışında yemek masalarını süslü ve gösterişli sevenler kendi hazırlayacakları suplalar ile harika bir görünüm oluşturabilirler.

Ajur modelli supla yapımı için burada Alize Diva markalı ip kullanılmış. Burada pembe renk ip kullanılmış. Bir yumak ipten 2 tane supla modeli yapılmış. Yapmak istediğiniz supla sayısına göre ip adedini belirleyebilirsiniz. Siz kendi dekorasyonunuza uygun renkte ipler seçebilirsiniz. Bu ip dışında coton ipler ile de bu suplayı yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 6 numaralık tığ kullanılmış.

Supla modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tırabzanlar yapılarak ilerleyen modelde her sırada arttırma yapılmış ve yuvarlak büyük bir supla elde edilmiş. Burada olduğu gibi supla modelinin düzgün durması için videoda verilen anlatımı takip etmelisiniz. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu suplayı yapabilir.

Tığ işi supla modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC3Lk1aH99vfuGcGodHo9PIA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. RENKLİ AJURLU TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    RENKLİ AJURLU TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak RENKLİ AJURLU TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.