PİRİNÇ YAKALI ERKEK BEBEK HIRKASI YAPIMI

Şiş örgüsü ile pirinç yakalı erkek bebek hırkası yapımı

Erkek bebekler için yapılmış harika bir hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Pirinç yakalı hırka modeli görenlerin dikkatini çekecek çok güzel bir tasarım olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Hırka modelleri için bugün erkek bebeklere göre yapılmış olan bir tasarım göstermek istiyorum. Bu hırka modeli yaka detayı ve cep detayı ile çok hoş olmuş. Şiş örgüsü ile yapılan bu modelin her bir detayı video içerisinde açıklandığı için burayı takip ederek zorlanmadan bu hırkayı yapabilirsiniz.

Erkek bebek hırka modeli yapımı için burada 250 metre uzunluğunda Kartopu markalı Lamb’s Wool seri ipten 2 yumak bebe yünü kullanılmış. Kahverengi erkek bebeklere uygun bir renk seçilmiş. Bu marka dışında farklı markaların bebe yünlerini de kullanarak bu hırka modelini yapabilirsiniz. Şiş olarak elinizin sıkılığına göre 3,5 veya 4 numara şiş kullanabilirsiniz.

Hırka modeli yapımına yaka kısmından başlanmış. Yaka kısmında pirinç örgü modeli yapılmış. Daha sonra roba kısmı yapılmış. Hırkanın beden kısmında düz bir örgü modeli kullanılmış. Robadan sonra ön beden yapılmış. Ön bedenden sonra kol kısımları yapılmış en son ise arka beden yapılıp hırka modeli tamamlanmış. Video içerisinde hırka modeli yapılırken ölçü detayları ile ilgili bilgiler verilmiş.

Pirinç yakalı erkek bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu