PİKE UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi çeyizlik pike  dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için harika bir pike uç dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi ile yapılan bu dantel modelinde basit tığ işi teknikleri kullanılarak güzel bir desen oluşturulmuş. Videodaki anlatımı takip ederseniz sizde zorlanmadan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Dantel modelleri için size bugün pike danteli yapımı göstermek istiyorum. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz pikelerin kenarlarını süslemek ve daha şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız o zaman dantel modellerinden faydalanabilirsiniz. Hazır el işi süslemelerini kullanmak istemiyorsanız o zaman el yapımı dantellerden faydalanabilirsiniz. Ben sizlere sık sık yeni modelleri detaylı yapım aşaması ile paylaşmaya çalışıyorum. Bu videoları izleyerek istediğiniz modelleri yapabilirsiniz.

Pike dantel modeli yapımı için burada 60 numara beyaz dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz. Dantel iplerinde renk çeşitliği oldukça fazla pike rengine göre farklı renklerde dantel ipleri kullanabilirsiniz. Ayrıca oya ipleri ile de bu dantel modelleri yapılabilir.

Dantel modeli enine örülerek işleniyor. Burada sadece tırabzanlarla kutucuklar yapılıyor. Her sırada arttırılan kutucuklar ile bir desen oluşturulmuş. Dantel modeli tamamlanınca en sonunda kenar kısımları sık iğne ile örülüyor. Bu şekilde istediğiniz uzunlukta dantel modelini yapabilirsiniz.

Pike uç dantel modeli yapımı içi  aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PİKE UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    PİKE UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PİKE UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.