PENYE İPTEN OVAL SEPET YAPIMI

Penye ip ile kolay ve şık bir sepet modeli yapımı

Örgü işlerinin dekorasyonda kullanılmasını ben çok seviyorum. Bugünde sizlere penye ipten oval sepet modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu sepet modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir tasarım olmuş.

Son yıllarda penye ipten yapılan sepetler oldukça fazla kullanılmakta. Mutfakta, banyoda düzenleme amacı ile kullanılabildiği gibi dekorasyon içinde oldukça uygun oluyor. Bu nedenle bu sepetlere oldukça fazla ilgi var. Hatta bu sepetleri kendiniz kullanım için yapabileceğiniz gibi bu sepetleri yapıp satabilirsiniz.

Bugün size göstereceğim penye ipten sepet modeli oval şeklinde yapılmış. Bu sepetin yuvarlak veya kare olarak yapılan modelleri de yer almakta. İlerleyen günlerde sizlere bunların örneklerini de göstereceğim.

Sepet modeli yapıma taban kısmından başlanmış ve başak modeli kullanılmış. Hem tabanda hem de kanar kısımlarda bu model kullanılmış. Penye ip ile yapılan sepetlerde bu model çok kullanılıyor ve çok güzel oluyor.

Sepetin yapımı için istenilen renkte penye ip ve birde 10 numara tığa ihtiyacınız olacak. Penye ipler kalın olduğu için kalın 10 numara tığ ile bu ipleri örebilirsiniz.

Penye ipten oval sepet yapımı için 10 tane zincir çekilmiş ve taban kısmı yapılmaya başlanmış. Burada zincir sayınızı arttırarak tabanı büyültüp daha büyük bir sepet yapabilirsiniz. Sepetin yapımı için yapılması gerekenler video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece bu sepet modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Penye ipten oval sepet modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PENYE İPTEN OVAL SEPET YAPIMI için yorumda bulun

    PENYE İPTEN OVAL SEPET YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PENYE İPTEN OVAL SEPET YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.