PAPATYA ROBALI JİLE BEBEK ELBİSESİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile robalı jile bebek elbisesi yapımı

Bebekleri için kışlık hazırlığı yapan annelere bugün harika bir elbise modeli yapımı göstermek istiyorum. Papatya robalı jile bebek elbisesi modeli yapımı sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu elbisenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kız bebekler için hem tığ işi ile hem de şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı elbise modellerini de daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bugün sizlere robalı ve papatya deseni ile yapılmış bir jile elbise göstermek istedim. Bu elbisenin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak sizlere vereceğim için sizde zorlanmadan bu elbiseyi yapabilirsiniz.

Robalı jile bebek elbisesi yapımı için burada Madam Coton markalı ipten pembe renk kullanılmış. Bu renk ile çok hoş bir görüntü elde edilmiş. Şiş olarak ise 2,5 numara şiş kullanılmış.

Elbise modeli yapımına 95 ilmek atılarak başlanmış. Burada model kurulumu için 11 ilmek gerekiyor. Model yapımı için ilmek alındıktan sonra ilk sıra yapılmış. Etek ucunda farklı bir görüntü oluşturmak için zig zag şeklinde bir örgü modeli oluşturulmuş. Daha sonra üzerinde normal örgü yapılıp papatya modelinin yapımına geçilmiş.

Elbisenin etek ucunda papatya desenleri kullanılsa da beden kısmında hiç bir işlem yapılmadan düz örgü yapılmış. Elbisenin kol ayrımları ve yaka kısmı da yapılarak elbise modeli tamamlanmış.

Papatya robalı jile bebek elbisesi modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu