PAPATYA ÇİÇEĞİ DANTEL MOTİFİ VE BİRLEŞTİRME KISMININ YAPIMI

Salon takımı için papatya çiçeği dantel modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün çok güzel bir dantel modelinin yapımını daha göstermek istiyorum. Papatya çiçeği dantel motifi yapımı için size aşağıda bu motifin nasıl yapıldığını daha sonra ise motiflerin nasıl birleştirildiğini gösteren bir video vereceğim. Burayı takip ederek bu dantel modelini yapımını öğrenebilirsiniz.

Salon takımları için sizlere yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün size yine tığ işi ile yapılmış olan çok güzel bir papatya desenli dantel motifi göstereceğim. Öncelikle bu motifin nasıl yapıldığını gösteren videoyu size vereceğim. Daha sonra ise bu motiflerin birleştirme işlemenin nasıl yapıldığını gösteren videoyu vereceğim. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan harika bir salon takımı yapabilirsiniz.

Salon takımı dantel modeli yapımı için burada 50 numara dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 22,05 numara tığ kullanılmış. Burada beyaz bir dantel ipi kullanılmış. Dilerseniz krem rengi veya daha farklı renkler ile de bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Dantel motifi yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Motif için zincirler ve tırabzanlar kullanılıyor. Küçük kare bir motif yapılıyor. Daha sonra yapılan bu motifler birleştirilip istenilen büyüklükte bir dantel modeli elde ediliyor. Tığ ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi videoda verilen anlatımı takip ederek sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilirler.

Papatya çiçeği dantel motifi ve birleştirme işleminin yapımını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu