ÖRÜMCEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile örümcek modeli nasıl yapılır

Şiş örgüsü ile yapılmış örnek model anlatımlarını sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine farklı birçok örgü işinde kullanabileceğiniz örümcek örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kışlık örgü hazırlıklarımız için farklı örgü modelleri arıyorsanız sitemizde yer alan örnek modellere göz atabilirsiniz. Sizlere her zaman tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış örnek modeller göstermeye çalışıyorum. Yapacağınız yeni örgü işlerinde bu modelleri kullanabilirsiniz.

Bugün size göstereceğim örümcek örgü modeli ile çocuklar için kazak veya hırkalar yapabilirsiniz. Kendiniz için kazaklar yapabilirsiniz. Yelek yapımında da bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısaca bu model her türlü örgü işinde rahatlıkla kullanılabilir.

Modelin yapımı için burada ana renk olarak beyaz renk ip seçilmiş. Örümcek modeli yapımı için yeşil ve sarı renkte ipler kullanılmış. Bu modeli tek renk örgü ipleri ile de yapabilirsiniz ya da elinizde kalan örgü iplerini değerlendirmek için her örümcek sırasında farklı bir renk kullanıp renk renk bir örgü işi yapabilirsiniz.

Video içerisinde modelin yapım aşaması anlatılmış. Siz buradan detayları öğrenerek yapmak istediğiniz örgü işine göre ilmek sayınızı alıp lastik örgüsü yapıp model kurulumunu yapabilirsiniz.

Örümcek örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g/featured

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRÜMCEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    ÖRÜMCEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRÜMCEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.