ÖRGÜ YATAK ÖRTÜSÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi yatak örgüsü modeli yapımı

Örgü ile yapılan el işleri oldukça fazla. Bugün bende sizlere yine çok şık ve çok gösterişli yapımı da oldukça basit olan bir tığ işi örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu göstereceğim model aslında birçok yerde kullanılabilecek bir model diyebiliriz.

Bugün sizlere örgü yatak örtüsü modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu modeli küçük küçük motifler halinde yaparak birleştiriyorsunuz.

 

Tığ işi yatak örtüsü modeli yapmak için öncelikle orta kısımdaki modelin yapımına başlanmış. Burada yuvarlak bir çiçek motifi yapılmış. Orta kısmındaki çiçek modeli yapılırken trabzanlar yapılmış. Bu çiçeğin güzel görünmesi için videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz gerekir.

 

Çiçek motifi yapıldıktan sonra ise bu yuvarlak motifin etrafına trabzanlar yapılarak bu model kare bir şekle dönüştürülüyor. Bunu yapmak içinde yine trabzanlar kullanılmış. ve bu şekilde bir motif oluşturulmuş.

 

Yatak örtüsü modeli için bu şekilde dilediğiniz kadar motifler yapabilir ve istediğiniz büyüklükte bir yatak örtüsü yapabilirsiniz. Bu motifler ile tek kişilik veya çift kişilik yatak örtüleri yapabilirsiniz. Yine bu motifler ile koltuk örtüsü yapabilirsiniz. Bunun dışında dizlerinizi ısıtmak için küçük dikdörtgen bir örtü yapabilirsiniz. Ayrıca bu motifler ile birde kırlent örtüsü yapabilirsiniz.

Bu motiflerin orta kısmındaki çiçek modellerini yapmak için elinizde kalan renkli ipleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem iplerinizi değerlendirebilir hem de çok şık bir örtü yapabilirsiniz.

Yatak örtüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu