ÖRGÜ BOLERO KIZ ÇOCUK

Örgü işlerinde bolero yapmak hem zevkli, hem de sevilen örgü türlerindendir. Özellikle de çocuklara yapıyorsanız, daha bir heyecanlı ve hemen bitsin diye hızlı yapmaya gayret gösterirsiniz.

Altta hem örneğini paylaştığım kız çocuk bolero takımı yapılışıyla ilgili resim yer alıyor. Hem de yazı sonunda anlatımlı video bulunuyor. Ancak ben kendimce sizlere bu örneği bilgim dahilinde açıklamaya çalışacağım.

İlk olarak kolay örülen bir örgü türü olduğunu söylemek isterim. 2 renkli bolero modeli olarak da bilinen bu modeli şişinizle 72 ilmek atarak başlayacaksınız. Daha sonra bolero modelinin arkadan öne doğru örüleceğini söylemek isterim.

20 ilmek yaka için keseceksiniz. Daha sonra 2 parça halinde örüp, ilk kısmını ördükten sonra da ikinci kısmını örmek için şişinizde bekleteceksiniz. Beyaz kısımları kol kesiminde yer alan haroşaya gelmeyecek şekilde dönüp, bu şekilde ön kısım yuvarlak şeklini almış olacak.

Her iki tarafı da ördükten sonra birleşimini yapacaksınız. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı değişik örnekler kullanarak motifli yapabilirsiniz. Kız çocukları için pembe, kırmızı sarı gibi renkleri tercih ederken, erkek çocuklarına mavi tonlarında yapabilirsiniz.

Kız çocuk bolero örneği

Altta örnek resimdeki gibi yapabilmek için ileri düzey örgü bilginizin olmasını unutmayın. Hemen alttaki videoyu izleyerek sizde daha iyi öğrenerek kısa sürede yapmaya başlayabilirsiniz.

orgu-bolero-kiz-cocuk

Anlatımlı videodan ben çok yararlandım. Sizlerde izleyerek nasıl örgü bolero takımı yapacağınızı kısa sürede öğrenip, çocuklarınıza ister kız ister erkek olsun yapabileceksiniz. Kolay gelsin.

Çocuk bolero modeli yapımı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu