NIKE MAKOSEN ÖRGÜ ÇOCUK PATİK MODELİ YAPIMI

Tığ işi örgü makosen çocuk patik modeli yapımı

Çocukları için kış hazırlığı yapmaya başlayan annelere bugün harika bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim makosen örgü çocuk patik modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir tasarım olmuş.

Bugün sizlere göstermek istediğim patik modeli ünlü Nıke markasının ayakkabılarına benzetilmeye çalışılmış. Erkek çocuklar için uygun renklerde yapılan patiğin üzerine yine örgü işi ile yapılan Nıke amblemi eklenmiş. Bu şekilde çok bir görüntü elde edilmiş.

Tığ işi makosen patik modeli yapımı için burada mavi, gri ve beyaz örgü ipleri kullanılmış. Bu patiği kız çocuklara uygun renklerde ipler seçerek de yapabilirsiniz. Her şekilde çok şık olacaktır. Patik tabanı için ise hazır keçe tabanlar kullanılmış. Bu tabanlar hem uzun ömürlü oluyor hem de kaymıyor. Bu yönden de çocuklar için oldukça ideal.

Patik modeli 22-23 numara ayaklar için yapılmış. Buradan modelin yapımına dair detayları öğrendiğinizde daha farklı büyüklükler için bu patiği yapabilirsiniz. Patiğin modelinin tamamında sık iğne tekniği kullanılmış. Patiğin sizi zorlayacak tek kısmı ön tarafının yapılış şekli. Burası da video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burada farklı bir teknik uygulandığı için videoyu iyi bir şekilde takip etmelisiniz.

Makosen örgü çocuk patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu