MERDİVEN ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi merdiven şal modeli

Tığ ile yapılan çok şık ve basit bir tığ işi şal modelini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugünlerde yapıp tamamlayacağınız bu şal modelini önümüzdeki günlerde serin akşamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Görüntüsü ile dikkat çeken bu şık şal modelini yanınızdan ayırmak istemeyebilirsiniz.

Merdiven şal modeli yapımı için oldukça basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada şal modeli dikdörtgen şeklinde yapılmış. Siz daha kısa veya daha ince bir şal modeli yapabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Ayrıca bu şal modeli için değişik kalınlıkta ipler kullanarak farklı tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. Bu model kısa sürede yapıldığı için hemen örüp hediye dahi edebilirsiniz.

Tığ işi merdiven şal modeli beş zincir üzerine kuruluyor. Burada kenar kısımlarını oluşturmak için de zincir sayısını ona göre atmanız gerek. Bu nedenle 20 ve katlarında zincir çekerseniz modelin kurulumunu daha iyi yapabilirsiniz.

Burada modeli yapmak için kullanacağınız ipin kalınlığına göre tığınızıda tercih etmelisiniz. İp rengini de değiştirmek size kalmış. Her renk ip ile bu model çok şık duracaktır.

Şal modelinin yapımı oldukça basit. Burada verilen detaylı anlatıma dikkat ederseniz tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi modelin kurulumunu kolayca öğrenebilirler. Suna Hanım burada her zaman olduğu gibi çok güzel bir anlatım yapmış. Modeli yapmak kesinlikle zor olmayacaktır.

Tığ işi merdiven şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MERDİVEN ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    MERDİVEN ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MERDİVEN ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.