MANDALİNA ÖRGÜ MODELİ İLE KIZ ÇOCUK YELEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile kız çocuk yelek modeli yapımı

Bugün kız çocukları için yapabileceğiniz çok şık bir yelek modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim mandalina örgü kız çocuk yelek modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Kız çocukları için yapılabilecek farklı yelek modellerini daha önce sizlere göstermiştim. Bugün sizlere son zamanlarda çok sık yapılan mandalina örgüsü ile yapılmış bir kız çocuk yeleği yapımı göstermek istiyorum. Bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda size göstereceğim için burayı takip edip zorlanmadan bu yeleği yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılan bu yelek modeli üç parça halinde yapılmış. Ön kısımlar ve arka kısım ayrı ayrı işlenmiş. Yeleğin yapımına beden kısmından başlanmış ve mandalina modelleri yapılarak ilerlenmiş. Daha sonra üst kısımdaki düz kısım yapılıp yelek modeli tamamlanmış.

Burada yapılan kız çocuk yelek modeli 6 aylık bebekler ile bir buçuk yaş arasındaki bebeklere olur. Yeleğin beden kısmında yapılan örgü kolaylıkla esneyebildiği için uzun süre bu yelek kullanılabilir. Siz buradaki anlatımı dikkate alarak bu yelek modelini dilerseniz daha büyük ölçülerde yapabilirsiniz.

Yapılan yelek modelinin parçaları tamamlanınca dikilerek birleştirilmiş. Daha sonra ise yapılan yelek modelini süslemek için bir kurdele kullanılmış. Bu kurdele kol kısımlarının alt kısımlarına geçirilmiş. Bu şekilde daha hoş bir görünüm oluşmuş. Ayrıca yarım inci boncuklar ile de düğme yapılmış.

Mandalina örgü kız çocuk yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. MANDALİNA ÖRGÜ MODELİ İLE KIZ ÇOCUK YELEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    MANDALİNA ÖRGÜ MODELİ İLE KIZ ÇOCUK YELEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MANDALİNA ÖRGÜ MODELİ İLE KIZ ÇOCUK YELEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.