Makyaj yapmadan hoş görünmek için sistemli uyku şart!

Makyajsız hoş görünmek için gereksiniminiz olan en temel unsurları sizler için bir ortaya getirdik! Makyaj yapmak yerine doğal güzelliğiniz ile ön plana çıkmak isteyenlerdenseniz cildinizi makyaj yapmadan ön plana çıkarmanın en kıymetli yollarını elmaelma.com okurları için bir ortaya getirdik! İşte makyajsız hoş görünmenin en kolay prosedürleri…

BOL BOL SU İÇİN!

Bedende çabucak hemen her sistem be işlevlerin temeli suya dayanıyor. Her vakit yanınızda 1 şişe su almayı unutmayın. Gün içerisinde en az 8 bardak su içmeniz gerekiyor. Sistemli su tüketimi cildin canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor. 

SİSTEMLİ UYUYUN!

Nizamlı uyku vücudun gereksinimi olan dinlenmeyi sağladığınızda beden ve cilt kendini onarır. Uyanık ve son derece güç görünmek için sağlıklı uyku şart! Göz altlarındaki koyu halkaları azaltacak ve kırışıklıkların oluşma sürecini yavaşlatan sistemli uyku sisteminden asla vazgeçmeyin!

EZGERSİZİ ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN!

Yapılan bilimsel çalışmalara nazaran antrenman bedenin ve cildi güzelleştirdiği kanıtlanmıştır. Haftada en az 3 saatinizi antrenmana ayırarak fizikî aktivite yaparak sıhhatinize olumlu katkılar sağlayabilirsiniz. Tertipli spor kan dolanımını hızlandırarak bedendeki toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

CİLT BAKIM RUTİNLERİNİ ATLAMAYIN!

Cilt tipinizi bilip kullandığınız eserleri nizamlı olarak sabah ve akşam olmak üzere cilt bakım rutinlerinizi sistemli olarak uygulayın. Makyaj yapmadan sağlıklı canlı görünen bir cildin sırrı tıpkı vakitte nizamlı cilt bakım rutinlerinden geçiyor!

YAZ KIŞ FARK ETMEZ GÜNEŞTEN KORUNUN!

Çoklukla yaz aylarında tanınan olan güneş kremleri tıpkı vakitte kışında nizamlı olarak kullanılması gerekmektedir. Güneşe karşı cildinizi koruyarak ziyanlı ışınlardan cildinizi oluşabilecek lekelere karşı müdafaanız gerektiği şuurunu unutmayın!

YÜZÜNÜZA MASAJ YAPARAK CİLDİNİZİ ŞIMARTIN!

Hergün bir kaç dakikanızı ayırıp cildinize masaj yapmak hem kan deveranını hızlandıracak hem de cildinizi sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır. Hergün sistemli olarak yaptığınız cilt masajı yüzünüzdeki oluşacak kırışıklıklarıda olabildiğince geciktirmeye yardımcı oluyor.

KENDİNİZİ SEVİN DİŞ BAKIMINI İHMAL ETMEYİN!

Hoş içten bir gülümsemenin yanında diş sıhhatinizi ihmal etmeyin! Günlük diş bakımınızı eksiksiz yerine getirerek gülüşlerinize beyazlık katmayı unutmayın! Olağanüstü bir gülümsemenin yanında beyaz ve parlayan dişler güzelliğinize hoşluk katacaktır. Lakin en kıymetlisi ise hep kendinizi sevin ve kendinizle barışık olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu