MAKROME İP İLE ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Makrome ip ile tığ işi örgü çanta yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir örgü çanta modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz makrome iple örgü çanta modeli için aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim videoyu takip edebilirsiniz.

Sizlere yeni örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Ayrıca farklı alanlarda kullanabileceğiniz el işlerini de sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz çok şık bir çantanın yapımını göstermek istiyorum.

Tığ işi örgü çanta yapımı için burada makrome ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış. Çanta yapımında bu şekilde kalın düzgün duran ipler tercih ederseniz daha hoş olacaktır. Çantanızın görünümü daha güzel olur. Çanta kalıp gibi durur.

Çanta yapımında aslında basit tığ işi tekniği olan sık iğne kullanılıyor. Çanta yapımına taban kısmından başlanıyor. Öncelikle belirli uzunlukta zincir çekiniş ve etrafına sık iğneler yapılarak devam ediliyor. Burada zincirin iki tarafına da sık iğneler yapılıyor. Video içerisinde sık iğnenin nasıl yapıldığı ve tüm detaylar verilmiş.

Örgü çanta modeli için burada kare bir taban tercih edilmiş. Kare tabanın yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde verilmiş. Çanta için istenilen büyüklükte bir taban kısmı yapıldıktan sonra ise kenar kısımlarının yapımına geçilmiş. Bu şekilde çanta modeli tamamlanmış.

Çantanın örgü kısmı tamamlandıktan sonra ise en son olarak askıları ve iç astar kısmı yapılıyor. Bu şekilde kısa sürede kullanışlı ve şık bir çanta elde ediliyor.

Makrome ip ile örgü çanta yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=yQFmY2AnI8U

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu