KUTUP YILDIZLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kutup yıldızları örgü modeli nasıl yapılır?

Bugün sizlere çok amaçlı kullanabileceğiniz çok şık ve kolay bir şiş örgüsü modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu model sizlerinde hoşuna gidecektir. Kutup yıldızları örgü modeli yapımı oldukça basit olan gösterili bir model.

Şiş örgüsü ile yapılabilecek farklı modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size göstereceğim kutup yıldızı örgü modeli farklı türdeki örgü ipleri ile yapabileceğiniz şık bir model. Burada modelin yapımı için bebe yünü kullanılmış ve model çok şık durmuş.

Kutup yıldızları örgü modeli ile kazak, hırka, yelek, ceket örebilirsiniz. Erkekler için kazak ve yelekler yapabilirsiniz. Bunların dışında bebek ve çocuklar için yapacağınız her türlü örgü işinde bu modeli kullanabilirsiniz. Ayrıca bu model ile şal da yapılabilir. Bunun dışında bebek battaniyesi de yapılabilir.

Şiş örgüsü ile yapılan bu modeli şiş örgüsü bilen herkes kolaylıkla yapabilir. Şiş örgüsünü yapmaya yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla modelin yapımını öğrenebilirler.

Modelin kurulumu için 3 ilmek yanında birde 4 ilmek kurmak lazım. Burada örnek model için 17 ilmek atılarak modelin yapımına başlanmış. Sevda Hanım modelin yapımını çok güzel bir şekilde anlatmış ve her türlü detaya yer vermiş. Modeli kurmak için buradaki anlatım sizin için yeterli olacaktır.

Kutup yıldızları örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu