KURDELELİ PATİK YAPIMI

Kurdeleli tığ işi patik yapımı

Çok şık bir patik modelinin yapımını bugün sizlere sunmak istiyorum. Kurdeleli patik modeli yapımı oldukça basit olan ve görüntüsü ile dikkat çeken bir model. Bu patik modeli çeyizleriniz içerisine ekleyebileceğiniz bir model olduğu gibi isterseniz bu patiği yapıp satabilirsiniz.

Kurdeleli patik modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Burada patik modelini yapmak için Ören Bayan Dora marka ip kullanılmış. Bu patik modeli için tek renk ipler tercih edilmiş. Sizde istediğiniz renkte bir ip kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu her zaman kullandığınız bir tığı kullanabilirsiniz.

Patik modelinin bilek kısmında sanki bir bağcık yapılmış. Buraya ise beyaz bir ip ile örgü kurdele modeli yapılarak eklenmiş ve şık bir görüntü oluşturulmuş. Sizde bunun gibi bir kurdele yapabilirsiniz.

Kurdeleli patik modeli yapımına patiğin uç kısmından başlanarak yapılıyor. Burada patik yapılırken basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Patik baştan sona kadar trabzanlar yapılarak ilerleniyor.

Patik modeli yapılırken dikkat edilecek en önemli ayrıntı patiği büyültmek için arttırmaların nerede yapılacağıdır. Patiğinizin ayağınıza uygun olması için videoda verilen anlatıma dikkat etmelisiniz. Burada video içerisinde verilen sayılara dikkat ettiğiniz sürece buradaki gibi çok güzel bir patik modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Kurdeleli patik modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KURDELELİ PATİK YAPIMI için yorumda bulun

    KURDELELİ PATİK YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KURDELELİ PATİK YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.