KROKODİL PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Krokodil model ile patik yapımı

Kış yaklaşırken bayanlarda kış için örgü hazırlıklarını yapmaya başladı. Bugün size kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık ve gösterişli babet tarzında bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu patiği kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Krokodil patik yapımı için hazır keçe tabanlıklar kullanılmış. Bu keçe tabanlıklar tuhafiyelerde satılıyor. Ayak numaranıza göre dilediğiniz bir tabanlık alıp patiğinizi hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Tabi dilerseniz siz kendinizde tığ ile güzel bir patik tabanı yapabilirsiniz.

Keçe taban üzerine patik yapımına başlandıktan sonra öncelikle patiğin kenar kısımları yapılmış. Burada yine her zaman kullanılan tığ işi teknikler kullanılarak güzel bir patik yapılmış.

Krokodil patik modeli için asıl kısım patiğin ön tarafında yapılan krokodil süslemeler olacak. Burası için isterseniz tek renk bir ip seçin isterseniz de burada olduğu gibi birkaç rengi bir arada kullanın. Burada elinizde kalmış ipleri dahi değerlendirebilirsiniz. Bu modelde 3 farklı renk kullanılmış ve çok güzel bir görünüm elde edilmiş.

Patiğin üzerindeki krokodil kısmı patiğin direk üzerine yapılmamış. Ayrı bir şekilde örülmüş ve daha sonra patik ile birleştirilmiş. Burada video içerisinde krokodil modelin nasıl yapılacağı çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Krokodil patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu