KOLAY UĞUR BÖCEKLİ TUTACAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi uğur böcekli tutacak yapımı

Mutfaklarda kullanılabilecek örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere uğur böcekli tutacak modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu tutacağın yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren videolu anlatım vereceğim.

Mutfak dekorasyonunda örgü işleri son yıllarda sıklıkla kullanılıyor. Mutfak dolaplarında danteller veya diğer süslemeler kullanıldığı gibi küçük örgü işleri ile yapılan aksesuarlarda sıklıkla kullanılmakta. Bende bugün sizlere kullanışlı bir örgü modeli yapımı göstermek istiyorum.

Tığ işi tutacak modeli yapımı için burada siyah ve mor renkte örgü ipleri kullanılmış. Siz mutfağınızda kullanacağınız diğer el işlerine uygun renkler seçebilirsiniz. Ayrıca elinizde kalan ipleri bu şekilde uğur böcekli bir tutacak yaparak değerlendirebilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Tutacak modeli aslında çok basit bir şekilde yapılıyor. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu tutacakta trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Yuvarlak bir şekilde başlanılan modelde her sırada yapılan arttırma ile model büyültülüp istenilen büyüklüğe getirilmiş. İki tane mor iple yuvarlak modeli yapıldıktan sonra siyah örgü ipi yardımı ile kenar kısımları örülürken iki yuvarlak modelde birleştirilmiş.

Örgü tutacak modeli uğur böceği şeklinde olması için ise yine siyah ip ile üzerine küçük süslemeler yapılmış ve bu şekilde tutacak modeli tamamlanmış. Bu tutacak kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz harika bir el işi.

Uğur böcekli tutacak modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu