KOLAY TUNUS İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik kolay tunus işi patik modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık yapımı da oldukça basit olan tunus işi patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patik modelinin yapımını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere yeni örnekler gösteriyorum. Daha öncede sizlere tunus işi ile yapılmış olan modeller göstermiştim. Tunus işi ile yapılan renk geçişleri olan patik modelleri çeyizler içerisinde çok şık duruyor. Farklı renkte örgü ipleri ile bu patikleri hazırlayarak hem çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz hem de bu patikleri satarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı için videoda çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Daha önce tunus işi ile patik yapmayanlar dahi bu videoyu izleyerek kolaylıkla bu patik modelini yapabilir. Patik modelinin yapımına 26 zincir çekilerek başlanmış. Daha sonra zincirler içerisinden ilmekler alınmış.

Patik modelinin üzerine beyaz örgü ipi ile zig zag şeklinde model yapılmış. Buranın yapımı da çok güzel bir şekilde anlatılmış. Patik modelinin öncelikle üst kısmı yapılmış. Patiğin üst kısmı tamamlanınca yine tunus işi ile taban kısmı yapılmış. Bu şekilde patik modeli tamamlanmış.

Çeyizlik patik modelleri için gösterdiğim bu patik modelinin dışında tığ işi ve şiş örgüsü ile yapılmış olan modelleri de inceleyebilirsiniz. Bu modeller içerisinde de oldukça şık ve gösterişli tasarımlar bulunmakta.

Tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu