KOLAY TIĞ İŞİ TOMURCUKLU DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi tomurcuklu dantel motifi yapımı

Dantel işleri eskisi kadar evlerde kullanılmasa da mutlaka çeyizler içerisine ekleniyor. Bugün sizlere yapımı çok basit olan ama bir o kadarda şık bir motif örneği göstermek istiyorum.  Tığ işi tomurcuklu dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için sizlere hem çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz hem de yapıp evlerinizde kullanabileceğinize farklı tasarımları göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere bir motif örneği göstermek istedim. Yuvarlak şekilde yapılan bu motifleri birleştirerek masa örtüsü, runner modeli sehpa örtüsü gibi farklı el işleri yapabilirsiniz. Burada sizlere göstereceğim dantel motifini kendiniz dilediğiniz gibi geliştirip kullanabilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi yapımı için Altınbaşak Maxi ipinden beyaz renk kullanılmış. Tığ olarak ise 2 numaralı tığ kullanılmış. Burada kalın bir dantel ipi ile ve kalın bir tığ ile model anlatımı yapılmış. Bu sayede büyük bir motif elde edilmiş. Dilerseniz daha ince dantel ipleri ile yapıp daha küçük motiflerde elde edebilirsiniz. Tabi sizin elinizin sıkılığına göre de motifin boyutları değişebilir.

Dantel motifi yapımı çok ama çok basit. Sadece zincir çekilip tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada sadece orta kısımda tomurcuk modelleri yapılmış. Yine buranın yapım aşaması da detaylı bir şekilde video içerisinde açıklanmış. Daha önce hiç tığ işi yapmadıysanız dantel yapmadıysanız dahi bu dantel modelini yapabilirsiniz. Videoda her bir detay motifin her bir sırası sayıları ile birlikte açıklanmış.

Bugün sizlere çok şık bir dantel motifi gösterdim. Bu dantel motifi dışında ilerleyen günlerde sizlere daha farklı ve yeni modelleri göstereceğim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar gösterdiğim bu dantel örneklerini takip edebilirler. Burada gösterdiğim modelleri yapıp ayrıca satabilirsiniz de. El işi yapıp satan bunlardan para kazanan birçok kişi var. Sizlerde hazırladığınız dantel modellerini örgü işlerini satarak para kazanabilirsiniz.

Tığ işi tomurcuklu dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Hobilaryum

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu