KOLAY ŞİŞ ÖRGÜSÜ ATKI MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay atkı modeli yapımı

Daha önce size şiş örgüsü ile yapılmış olan kolay bir bere modeli yapımı göstermiştim. Bugün ise bu berenin takımı olan atkı modelinin yapımını göstermek istiyorum. Kolay atkı modeli yapımı için aşağıda verdiğim detaylı yapım aşamasını içeren videoyu takip edebilirsiniz.

Atkı ve bere modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size daha önce gösterdiğim berenin takımı olan atkının yapımını göstermek istedim. Bere modelinin yapım detaylarını inceleyenler bu atkıyı da kolaylıkla yapıp kullanıma hazırlayabilir.

Şiş örgüsü atkı modeli yapımı için burada yine aynı şekilde Himalaya markalı ipten Ultra Kaşmir serisi iplerden seçilmiş. Yine ipler iki kat olarak kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış.

Atkı modeli yapımı için mavi ip ile başlanmış. Bere modelinde ip mavi ve kahverengi bir arada kullanılmıştı. Burada ise farklı bir görünüm elde etmek için mavi örgü ipi iki kat olarak kullanılmış. Belirli bir sıra işlendikten sonra ise bu sefer mavi ve kahverengi ip bir arada kullanılarak model yapımına devam edilmiş.

Bu atkının yapımı çok basit. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi kolaylıkla yapabilir. Videoda detaylı bir yapım aşaması olduğu için burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu atkı ve bere takımını yapabilirsiniz. Eğer şiş örgüsü yapmayı bilmiyorsanız veya zorlanıyorsanız o zaman daha önce sizlere gösterdiğim tığ işi modellere de göz atabilirsiniz.

Kolay atkı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOLAY ŞİŞ ÖRGÜSÜ ATKI MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    KOLAY ŞİŞ ÖRGÜSÜ ATKI MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY ŞİŞ ÖRGÜSÜ ATKI MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.