KOLAY BEBEK PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile kolay bebek patiği yapımı

Bebekleri için hazırlık yapan annelere bugün çok şık yapımı da oldukça kolay olan örgü bebek patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile verdiğim patik modelini buradan takip ederek kısa sürede yapabilirsiniz.

Daha önce sizlerle değişik bebek patik modelleri paylaşmıştım. Şiş örgüsü ile yapılan patik modellerinin yanı sıra tığ ile yapılan modelleri de sizlere göstermeye çalışıyorum. Bu şekilde hem farklı modelleri sizlere sunmaya çalışıyorum hem de şiş örgüsü yapamayanlar için değişik alternatifler sunmak istiyorum.

Bugün göstereceğim patik modelinin ölçüleri ise yeni doğan bebekler için oldukça ideal. Tabi siz dilerseniz buradaki anlatımı takip edip detayları öğrenerek daha büyük bir patik modeli de yapabilirsiniz.

Örgü bebek patik modeli hem kızlar için hem de erkekler için yapılabilecek bir model. Kullanacağınız farklı renkteki örgü ipleri ile değişik patikler yapabilirsiniz. Burada patik yapımı için bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun olarak 3,5 numara şiş kullanılmış.

Patik yapımı için 47 ilmek alınmış. Daha büyük bir patik için ilmek sayısı arttırılabilir. İlmek alındıktan sonra haroşa örgü modeli yapılarak devam edilmiş. Burada video içerisinde patik yapımı ile ilgili detaylar olduğu için zorlanmadan bu patik modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Örgü bebek patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu