KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BOLERO YAPIMI

Bir yumaktan kız çocuklar için bolero yapımı

Kız çocukları için mevsimlik kullanabileceğiniz şık bir bolero modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü bolero modeli 1 yumak ile yapılan hem kullanışlı hem de oldukça uygun fiyatlı bir tasarım olmuş. Bu boleronun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kız çocukları için yapılabilecek hırka ve yelek modellerini sıklıkla sizlere gösteriyorum. Bugün ise size şiş örgüsü ile yapılmış oldukça şık bir bolero modeli göstereceğim. Mevsimlik olarak kullanılabilecek bu tasarımı birkaç gün gibi kısa bir sürede yapıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz. Kız çocuklarına özellikle elbise üzerine bolerolar çok yakışıyor. Bu göstereceğim tasarımı da ben çok beğendim ve sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim.

Kız çocuk örgü bolero modeli yapımı için burada Kartopu Ak Soft markalı ipten bir yumak kullanılmış. Bu ipin metre uzunluğu 240 m. Akrilik özellikte olan bir ip. Burada kullanılan ip artık üretimi olmayan bir ip. Sizler Nako Elit Baby markalı ipten kullanabilirsiniz veya elinizde olan bebe yünlerini de kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Bolero modeli yapımına yaka kısmından başlanıyor. Roba kısmından başlanarak yapılan bu bolero da yaka kısmında yaprak modeli kullanılmış. Boleronun kolları kısa kollu olarak yapılmış.  Beden kısmında ise delikli ajurlu modeli kullanılmış. Bolero kısa kollu olarak yapılmış ama dilerseniz uzun kollu olarak da yapabilirsiniz. Ön kısımda ise düğme olarak inci düğmeler kullanılıp daha şık bir görünüm elde edilmiş.

Şiş örgüsü bolero modeli yapımı için aşağıdaki vidolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BOLERO YAPIMI için yorumda bulun

    KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BOLERO YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BOLERO YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.