KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ROBADAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Kız çocuklar için şiş örgüsü ile robadan hırka modeli yapımı

Bugün sizlere her yaştan kız çocuğu için yapabileceğiniz çok şık bir hırka yapımı göstermek istiyorum. Robadan kız çocuk hırka modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kız çocukları için yapılabilecek hırka modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere robadan başlanarak yapılmış olan bir model göstermek istedim. Daha önce bu şekilde robadan başlanarak yapılan bir hırka yapmadıysanız Işıl Hanım’ın detaylı yapım aşamasını içeren videosunu takip ederek robadan başlama tekniğini de öğrenebilirsiniz.

Robadan çocuk hırka modeli 1,5-2 yaş için yapılmış. Tabi daha büyük bir hırka modeli yapmak isterseniz video içerisindeki anlatımı takip edip detayları öğrenebilirsiniz.

Hırka modeli yapımı için Nako Elit Baby markalı ipten bir yumak kullanılmış. Burada kullanılan ipin metre uzunluğu 250 metre. İp seçiminizi yaparken bu metre uzunluğunu dikkate alıp ipinizi alabilirsiniz. Burada kullanılan ipin rengi çok güzel. Bu ipten almak isteyenler için ipin numarası 3701. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Kız çocuk hırka modeli yapımına robadan başlanmış. Burada robadan başlanırken ilmek alımında dikkat edilmesi gereken bir detay var. Buna dikkat edin. Hırkanın yaka kısmına bir model eklenmiş. Aynı model hırkanın etek ucuna ve kollarına da eklenmiş. Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilmiş.

Robadan kız çocuk hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu