KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ÇİLEK BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İki şişle yapılan çilek bere modeli

Kız çocukları için yapabileceğiniz çok şık bir bere modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çilek bere modeli her yaştan bebek ve kız çocuklar için yapılabilecek bir model. Bu berenin yapımını detaylı anlatım olarak aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kız çocuklar için yapılabilecek şiş örgüsü ve tığ örgüsü ile yapılmış olan bere modellerini sizlere göstermiştim. Bugün göstereceğim bere modeli için beyaz, pembe ve yeşil renklerde üç tane örgü ipi kullanılmış.

Burada yapılan iki şişle bere modeli 1-1,5 yaş için oldukça uygun bir model. Dilerseniz bu berenin detaylı yapım aşamasını takip edip daha küçük veya daha büyük bere modelleri yapabilirsiniz.

Çilek model bere yapımı için 80 tane ilmek alınarak başlanmış. Öncelikle lastik örgüsü yapılmış. Belirli bir sıra lastik örgüsü yapıldıktan sonra ise düz örgü ile berenin yapımına devam edilmiş.

Berenin en üst kısmına çileğin yaprak kısmı örülerek bere modelinin yapımı tamamlanmış. Buradan sonra ise bere birleştirilerek ve yan kısımları dikilerek tamamlanmış. Bere bu şekilde tamamlandıktan sonra ise beyaz örgü ipi ile üzerindeki küçük V şeklindeki kısımlar yapılmış. Bunun için ise bir iğne kullanılmış. Video içerisinde bu kısmın nasıl yapıldığı da detaylı bir şekilde açıklanmış.

İki şişle çilek bere modeli yapımı için aşağıdaki detaylı anlatım verilen videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ÇİLEK BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ÇİLEK BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KIZ ÇOCUKLAR İÇİN ÇİLEK BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.