KIZ ÇOCUKLAR ÇİN KISA KOLLU ÖRGÜ SALOPET YAPIMI

Şiş örgüsü ile kız çocuk salopet modeli yapımı

Kız çocukları için yapabileceğiniz harika bir örgü salopet modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Kullanılan renkleri ve yapılan model ile harika duran kız çocuk kısa kollu salopet modeli görenlerin dikkatini çekecek olan çok şık bir tasarım olmuş. Bu salopetin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kız çocuklar için örgüden yapılmış elbise modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün sizlere örgüden yapılmış son zamanlarda oldukça popüler olan salopet modelinden göstermek istedim. Işıl Hanım her zaman olduğu gibi bu salopet modelinin detaylı yapım aşamasını sizlere açıklamış.

Kız çocuk örgü salopet modeli burada 3-4 yaş için yapılmış. Burada Nako Elit baby markalı ipin Mini Batik markalı serisinden renk geçişleri olan ipten 2 yumak kullanılmış. Bunun  dışında Yine Nako Elit Baby markalı ipten krem ve kiremit rengi düz renk ipler kullanılmış.

Burada etek yapımı ile başlanmış. Öncelikle eteğin ön kısmı yapılmış. Etek modeli yapıldıktan sonra kol askıları yapılmış. Daha sonra salopet içerisinde olan bluz yapılmış. Bu bluz modeli sanki etekten ayrı gibi görünse de birlikte örülmüş. Bu şekilde arka kısımda yapılmış ve birbirine eklenmiş. Salopet yapımında düz bir örgü kullanılmış. Ama dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle videoda verilen anlatımı iyi bir şekilde takip edebilirsiniz.

Kız çocuk örgü salopet modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KIZ ÇOCUKLAR ÇİN KISA KOLLU ÖRGÜ SALOPET YAPIMI için yorumda bulun

    KIZ ÇOCUKLAR ÇİN KISA KOLLU ÖRGÜ SALOPET YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KIZ ÇOCUKLAR ÇİN KISA KOLLU ÖRGÜ SALOPET YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.