KİRAZ SALKIMLARI TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için kiraz salkımları tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz çok şık bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Görüntüsü nedeniyle kiraza benzeyen bu kiraz salkımları tığ oyası modeli yazmaların kenarında çok şık duracak bir model. Bu oyanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmalar için farklı oya modelleri arıyorsanız sizlere gösterdiğim örneklere mutlaka göz atmalısınız. Bugün size göstereceğim oya modelinin yapımı da oldukça basit. Aşama aşama yapılan modelin her bir detayı video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan oya modelini yapabilirsiniz.

Kiraz salkımları oya modeli yapımı için burada yeşil, beyaz, kırmızı ve pembe oya ipleri kullanılmış. Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ikinci sırada modelin yapılacağı yerler yapılmış. Her model arasına pimpirikler yapılmış. Daha sonra kiraz yapraklarının yapılacağı yeşil yapraklar yapılmış.

Oya modeli için yapraklar yapıldıktan sonra renkli ipler ile üst kısım yapılmış. Burada kırmızı ve pembe oya ipleri kullanılmış. Siz yazma içerisinde bulunan renklere uygun olan renklerde oya ipleri seçebilirsiniz. En son sırada ise beyaz oya ipi ile kenar kısımlar yapılmış ve oya modeli bu şekilde tamamlanmış. Bu oya modeli dışında farklı modelleri görmek için daha önce gösterdiğim modellere göz atabilirsiniz.

Kiraz salkımları tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu