KESE LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kullanışlı kese lif modeli yapımı

Bugün sizlere çok kullanışlı ve yapımı oldukça basit olan şık bir lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video olarak vereceğim bu lif modeli çeyizleriniz içerisine ekleyebileceğiniz çok şık bir tasarım.

Kese lif modeli yapımında bildiğimiz basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada lif modeli yapımında fıstık modeli kullanılmış. Lif yapmayı bilen herkes bu fıstık modelinin yapımı bilmektedir. Bilmeyenler ise burada detaylı anlatım verilen videoyu takip edebilirler.

Lif modelini yapmak için orta kısımdan başlanmış ve yapılan arttırmalar ile lif modeli büyültülmüş. Aralarda yapılan işlemler ile sanki bir dilim oluşturulmuş. Bu şekilde model çok şık durmuş.

Kese lif modeli yapımı için iki tane yuvarlak iki tane lif modeli yapılmış. Daha sonra yapılan bu yuvarlaklar birleştirilmiş. En sonunda ise kese lifin bilek kısmındaki örgü işi yapılarak lif tamamlanmış. Burada neler yapılması gerektiği video içerisinde yine çok detaylı bir şekilde anlatılmış.

Lif yapımı için burada koyu pembe ve krem rengi ipler kullanılmış. Kullanılan ipin markası Ören Bayan Kristal markalı ip. Siz dilediğiniz lif iplerini kullanabilirsiniz. Renk sayısını arttırıp azaltabilirsiniz. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu her zaman kullandığınız tığı kullanabilirsiniz.

Kese lif modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki detaylı anlatım verilen videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KESE LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KESE LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KESE LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.