KEDİ KAFALI KIZ ÇOCUK ÖRGÜ SALOPET MODELİ YAPIMI

Kedi kafalı örgü salopet yapımı

Kız çocukları için yapılabilecek harika bir örgü işini bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kedi kafalı kız çocuk salopet modeli sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu örgü modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgüden yapılmış salopet elbiseler son yıllarda oldukça moda oldu. Kız çocuklarınız için kışlık örgü hazırlığı yapıyorsanız bu salopeti yapabilirsiniz. Işıl Hanım her zaman olduğu gibi bu salopetin yapımında da çok güzel detaylı bir anlatım yapmış. Örgü işine yeni başlayanlar dahi bu modeli yapabilir.

Kedi Kafalı salopet modeli yapımı için burada Nako Elit Baby ipten koyu gri ve pembe ip kullanılmış. Buradaki ölçülerde bir elbise yapmak için her renkten 2 şer yumak yeterli olacaktır. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Bu salopet modelini iki renk ipler ile yaparsanız burada olduğu gibi askıların görünümü daha güzel olacaktır.

Salopet yapımına etek ucundan başlanmış. 121 ilmek atılı 2 sıra lastik örgüsü yapılmış ve daha sonra düz bir örgü yapılmış. Burada ön ve arka parçalar ayrı ayrı olarak yapılmış. Elbisenin etek kısmı yapıldıktan sonra üst kısmın yapımına geçilmiş. Burada pembe ip ile uzun kollu yine düz örgü ile üst beden yapılmış. Elbisenin ön kısımdaki kedi kafası modeli yapıldıktan sonra kol kısımları da yapılıp elbise modeli yapılmış.

Kız çocuk salopet modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu