KATMERLİ GÜL LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Katmerli gül lif yapımı

Sizlere farklı ve yeni lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün ise katmerli gül lif modeli yapımının detaylı yapım aşamasını video olarak göstermek istiyorum. Renkleri ve görüntüsü ile dikkat çeken bu modeli sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Lif modeli yapımı için beyaz, yeşil ve ve gül kurusu bir renk ip kullanılmış. Taban kısmın yapımında beyaz lif ipi ile klasik bir lif tabanı yapıldıktan sonra üst kısmın yapımına geçilmiş.

Lif modeli bir kaç aşama halinde yapılan bir model. Öncelikle istenilen büyüklükte bir tabanın yapılması lazım. Burada beyaz lif ipi ile yuvarlak fıstıklar ile yapılan yıldız modeli kullanılmış. Dilimler halinde yapılan bir taban oluşturulmuş.

Lif modelinin tabanı yapıldıktan sonra gül kurusu rengindeki ip ile katmerli çiçek modeli yapılmış. Burada çiçeğin yapımı detaylı bir şekilde anlatılmış. Daha sonra ise çiçeğe yeşil ve beyaz ipler ile uzun fıstıklar yapılmış.

Yapılan bu uzun fıstıklar üzerine beyaz lif ipi ile fıstık yapılmaya devam edilerek bu uzun kollar birbirleri ile birleştirilmiş. Katmerli gül modeli bu uzun fıstıkların arasında kalacak. Beyaz ip ile bir sıra yapıldıktan sonra gül kurusu renk ile de bir sıra fıstıklar yapılmış ve daha sonra taban kısım ile bu üst kısım birleştirilmiş. Bunun içinde yine tığ ile bir işleme yapılmış.

Katmerli gül lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu