KARLIE KLOSS, VICTORIA’S SECRET’TAN AYRILMA SEBEBİNİ ANLATTI

Karlie Kloss, Şubat 2015’te Victoria’s Secret melek kanatlarını rafa kaldırmıştı. O vakitlerde münasebet olarak takviminin uymamasını gösteren Kloss, New York Üniversitesi’nde okuyordu. Lakin gerçekte, Kloss’un markadan ayrılma sebeplerinden en değerlisi bayanların temsil ediliş biçiminin kendi feminist kıymetlerine uymamasıydı. 

Victoria's Secret 2014 Defilesi (Getty Images)

New York Üniversitesi Gallatin Okulunda, feminist teorisi okumaya başlayan Kloss, bu dersin kendisini Victoria’s Secret’ı bırakma kararı konusunda motive ettiğini söyledi. “Victoria’s Secret ile çalışmayı bırakmaya karar vermemin sebebi, kim olduğumu ve dünyadaki genç bayanlara hoş olmanın ne manaya geldiği konusunda vermek istediğim iletisi yansıtan bir şey değildi. Bir feminist olmanın gücünü anladıktan sonra bu attığım adım bir dönüm noktası oldu. Kendi seçimlerimi yapmak, kendi öykümü anlatmak, çalışmak istediğim şirketleri seçmek yahut dünyaya anlatmak istediğim bildirinin değişmesi için değerli bir karardı,” diyen Kloss, Victoria’s Secret’tan ayrılma kararının hayatında bir dönüm noktası olduğunu belirtti. 

Victoria's Secret 2017 Defilesi (Getty Images)

2015’te Kloss’un markadan ayrılma haberini, Victoria’s Secret’ın Pazarlama Yöneticisi Ed Razek, “Karlie Kloss ve ben bir kaç ay evvel buluşarak mesleği konusunda yapmak istediklerini konuştuk. Konuştuğumuzda, sayısız projelerini yerine getirme vakti olmayacağı aşikâr oldu. İsteksizce, markanın mukavelesinin sonunda Victoria’s Secret’tan ayrılma kararı aldı. Karlie çok özel bir insan, yakın bir arkadaş ve nitekim sevdiğim ve hayran olduğum biri. O, hiç kuşkusuzca gördüğüm en yeterli modellerden biri. Ancak o daha da güzel bir insan. Geleceği sınırsız ve yapacağı şeyleri görmek beni heyecanlandırıyor. Karlie Kloss her vakit benim için bir melek olacak,” demişti. Kloss, melek unvanından vazgeçse de 2017 yılında, Victoria’s Secret’ın ikonik gösterisinde podyuma çıkmıştı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu