Kargo Takip – Ulaşım için Yapay Zeka Çözümü Geliştirme

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Eurosender ve Lüksemburg Üniversitesi’nin Disiplinlerarası Güvenlik, Güvenilirlik ve Güven Merkezi (SnT), yapay zeka (AI) ile lojistik hizmetleri endüstrisinin zorluklarını ele almaya yardımcı olmak için bir ortaklığa girdi. Proje, AI’daki son gelişmelerin nakliye araçlarının arz ve talebinin eşleşmesini nasıl destekleyebileceğini araştırıyor. Bunu, katılımcılara teşvikler sağlayarak ve yeni fiyatlandırma stratejilerini destekleyerek gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Sonuç olarak, kamyonet endüstrisini otomatikleştirmek ve operasyonları düzene sokmak, verimliliği artıracak ve maliyetleri azaltacaktır.

Yapay zeka, lojistiği optimize etmeye nasıl yardımcı olur?

AI, hayatımızın birçok alanında büyüyen bir rol oynuyor ve yakın gelecekte de böyle devam etmesi bekleniyor. Tüketici sektöründe yapay zeka, tekrar eden veya sıkıcı görevleri otomatikleştirebilen yeni araçların oluşturulmasını sağlayarak daha önemli veya yaratıcı işler için zaman kazandırıyor. Ulaşım sektöründe yapay zeka, rotaları optimize ederek ve karbon emisyonlarını azaltarak seyahatin daha verimli ve çevre dostu olmasına yardımcı oluyor.

Eurosender BT başkanı Daniil Popov, “Yapay zekanın lojistik süreçler ve lojistik optimizasyon üzerinde büyük bir etkisi var” dedi. “Van endüstrisini otomatikleştirme ve dijitalleştirme konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz. Ancak eksik olan kısımlardan biri, herhangi bir insan müdahalesi olmadan müşterileri doğru satıcılarla nasıl bağlayacağımızdı.”

Eurosender ve SnT işbirliği: AI ile lojistikteki zorlukların üstesinden gelmek

Projede, malları yönlendirmenin en verimli yolunu belirleyerek ve gerçek zamanlı verilere dayalı lojistik hizmetler için en iyi fiyatlandırmayı belirleyerek nakliye ve nakliyeyi optimize etmek için yapay zeka kullanılacak. Bu faydalar, özellikle taşımacılığın sürdürülebilirliği için önemli olabilir, atıkların azaltılmasına yardımcı olur ve lojistik sektörünün karbon ayak izini en aza indirir.

“Bu araştırma alanında Eurosender ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz çünkü bir lojistik platformun işletilmesi olan iş modeli, araştırmamız için yeni kapılar açacak bir kullanım örneği. Eurosender ile güçlerimizi birleştirmek, lojistikteki birçok zorluğun üstesinden gelmemize ve bu alan için son teknoloji ürünü bir yapay zeka çözümü geliştirmemize olanak tanır. Onlarla birlikte geliştirmeye hazır olduğumuz akıllı teklif verme platformu, fiyatları hesaplamak için verileri gerçek zamanlı olarak işleyecek,” diye açıklıyor SnT’de HİZMETLER VE VERİ YÖNETİMİ (SEDAN) araştırma grubu başkanı ve projenin baş araştırmacısı Prof. Radu State. .

“Sektörün en önemli sorunlarından biri trafik sıkışıklığı ve rota optimizasyonubirlikte stok yönetimi ve müşteri taleplerinin karşılanması”dedi Popov. Bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için AI algoritmaları, trafik, yol koşulları ve teslimat süreleri gibi faktörleri dikkate alarak belirli bir teslimat için en uygun rotayı belirlemek üzere geçmiş teslimat verilerini analiz edebilir. Bu, teslimat sürelerini ve yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olabilir ve sonuçta daha düşük maliyetlere ve daha iyi müşteri memnuniyetine yol açabilir.

SnT Ortaklık Programının bir parçası olarak, geliştirilen bir prototip, Eurosender’ın tesislerinde operasyonel bir ortamda test edilecektir. Bu yaklaşım yinelemeyi destekler ve ekiplerin proje bitmeden tam operasyonel yeteneklere ulaşmak için engelleri hızlı bir şekilde tespit etmesine ve üstesinden gelmesine olanak tanır.

Sitemap


Yorum yapın