Kargo Takip – Olmadan Bir Parsel Almanın 6 Yolu

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Koli teslimatları, büyük ölçüde çevrimiçi alışverişin popülaritesi nedeniyle günlük hayatımızın düzenli bir parçası haline geldi. Ancak bazen adresinizi vermeden paket almak isteyebilirsiniz. Özel adresinizi kargo şirketiyle paylaşmaktan çekinebilir veya birine sürpriz bir teslimat ayarlamış olabilirsiniz.

Neyse ki adres vermeden paketleri almanın birkaç yolu var. İşte bunu yapmak için en iyi 6 seçenek:

1. Bir paket alma hizmeti kullanın

Adressiz paket nasıl alınır diye düşünüyorsanız paket alma hizmeti harika bir çözüm olabilir. Bu hizmetler, paketlerinizi teslim ettirebileceğiniz fiziksel bir açık adres sunar ve paketlerinizi saklar. onları almaya hazır olana kadar. Bu, özellikle sık seyahat ediyorsanız veya posta kutusu veya güvenli paket teslimi olmayan bir yerde yaşıyorsanız kullanışlıdır.

Paket alma hizmetleri aynı zamanda güvenlik katmanı eklendi Gönderileriniz için. Parsellerinizin gözetimsiz bırakılmamasını ve hırsızlığa veya hava koşullarına karşı savunmasız kalmamasını sağlamak için imzalayabilirler. Teslimatları ev adresinizden başka bir yere götürmeniz gerekiyorsa, bir paket alma hizmeti, gönderilerinizi gizli tutmanıza yardımcı olabilir, bu da özellikle bir sürpriz göndermeyi planlıyorsanız yararlıdır.

Devamını oku: Anonim olarak hediye gönderme

Paket alma hizmeti kullanmanın en büyük faydalarından biri, gerçek sokak adresiPosta kutularına veya diğer fiziksel olmayan adreslere gönderi yapmayan e-ticaret işletmeleri için gereklidir. Bu, şu adresten paket alabileceğiniz anlamına gelir: herhangi bir şirketnakliye kısıtlamalarından bağımsız olarak.

Paket alma hizmetleri sunan bazı popüler şirketler arasında FedEx, Royal Mail, UPS ve USPS bulunur. Bu hizmetler genellikle alınan her paket için bir ücret alır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği bulmak için fiyatları ve özellikleri karşılaştırmak önemlidir.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

2. Bir paket dolabı kullanın

Paket dolabı, fiziksel adresi olmayan paketleri almak için güvenli ve kolay bir çözümdür. Bu kilitli dolaplar genellikle alışveriş merkezleri, tren istasyonları ve apartman kompleksleri gibi halka açık yerlerde bulunur ve 7/24 erişilebilir Size kolaylık sağlamak için. Güvenlik kameraları ile donatılmışlardır ve bir erişmek için benzersiz kodonları yüksek değerli öğeler veya hassas belgeler için ideal hale getirir.

Tek yapmanız gereken bir paket dolabı hizmetine kaydolmak ve dolabın adresi teslimat adresiniz olarak. Bu, çevrimiçi bir satıcıdan sipariş verdiğinizde, sadece teslimat adresiniz olarak kasa adresini girmeniz ve satın aldığınız ürünün kasaya teslim edilmesi anlamına gelir.

Parsel geldiğinde, bir alacaksınız e-posta yoluyla bildirim veya SMS dolabı açmak ve paketinizi almak için benzersiz bir kodla. Bazı paket dolabı hizmetleri de sunar Mobil uygulamalar paketinizi takip etmenizi ve gerçek zamanlı olarak bildirim almanızı sağlar.

Parsel kilitli dolaplar, yoğun programları olan ve ihtiyaç duyanlar için özellikle kullanışlıdır. esneklik 24 saat çalışma saatleri.

Devamını oku: Paket dolabına gönderim

3. Bir posta kutusu için kaydolun

Posta kutusu olarak da bilinen posta kutusu, postaneden kiralanabilen güvenli bir posta kutusudur. Bir koli dolabına benzer şekilde çalışır, ancak hem posta hem koli düzenli olarak, serbest meslek sahibi insanlar gibi. Gizliliğe değer veriyorsanız ve adresinizi vermeden paket almayı tercih ediyorsanız, posta kutuları uygun bir alternatiftir. Teslimatlar kutuya konur ve siz alana kadar postacı tarafından kilitlenir. Bazı posta kutuları bile tutabilir daha büyük paketler.

Paket dolapları gibi, posta kutuları da tipik olarak şunları gerektirir: temassız teslimat ve paket teslimi için daha uygun saatlere sahip olun. Ancak, adresinizi vermeden bir paket almak istiyorsanız, bu iyi bir fikirdir. nakliye şirketinize danışmak için bir posta kutusu kullanmadan önce. Bazı şirketler bir posta kutusuna teslimat yapmayabilir ve bunun yerine bir sokak adresi isteyebilir.

Devamını oku: Posta Kutusuna Gönderim

4. Bir iş adresine gönderin

Çalışıyorsanız ve şirketiniz koli almaktan çekinmiyorsa, eşyalarınızı doğrudan ofise gönderebilirsiniz.

Bu, ek bir gizlilik ve güvenlik katmanı sağladığından, kişisel bir adres vermeden bir paket almak için iyi bir yoldur. Bir iş adresine gönderi yapılırken, paket şirketin posta odası veya resepsiyonu tarafından alınacaktır. Bu, alıcının adı ve ev adresi gibi kişisel bilgilerinin nakliye şirketine veya teslimat görevlisine açıklanmadığı anlamına gelir.

İşletmelerin çoğu, yaya trafiğinin yoğun olduğu ve güvenlik önlemlerinin alındığı ticari alanlarda bulunmaktadır. hırsızlığa veya paketin kurcalanmasına karşı daha az duyarlı. Bu, paketinizin güvenliği konusunda endişeleriniz varsa daha fazla gönül rahatlığı sağlayabilir.

Bununla birlikte, en büyük avantaj, bir iş adresine gönderimin bireyler için daha uygun olabilmesidir. gündüz çalışan ve kolilerini almak için evde olmayabilirler. Günde 8 saat ofiste çalışıyorsanız, paketlerinizi doğrudan şirketten almanız çok daha uygun olabilir. Evde kurye beklemek gibi bir derdiniz olmayacak.

Devamını oku: Kişisel paketleri işe gönderme

5. Bir arkadaşınızdan veya komşunuzdan paketi sizin için almasını isteyin

Bu seçeneklerden hiçbiri sizin için uygun değil mi? Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurma zamanı!

Paketlerinizi alması için güvenilir bir kişinin yardımını almak harika bir seçenektir. paketi kendiniz almaya müsait değilseniz.

Arkadaşınız veya komşunuz teslimatı sizin adınıza kabul edebilir ve siz teslim alana kadar paketi elinde tutabilir. Bu, özellikle sık sık evden uzaktaysanız veya yoğun bir programınız varsa yararlı olabilir. Rezervasyon yaparken kendi adresiniz yerine onların adres ve iletişim bilgilerini vermeyi unutmayın.

Ancak, dikkat edilmesi gereken, başkasının adresine gönderim yapılmasıdır. sadece onların izni ile yapılmalıdır. Ayrıca emin olmalısınız açıkça iletişim kurmak izleme bilgilerinin sağlanması ve paketin alınmasına yönelik özel talimatlar dahil olmak üzere teslimatla ilgili olarak onlarla.

Bu yönergeleri izleyerek, bir arkadaşınızın veya komşunuzun adresine gönderi yapmak, kişisel adresinizi vermeden paketleri almanın güvenli ve kolay bir yolu olabilir.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

6. Eurosender ile gönderin ve adresinizi vermeden bir paket alın

Eurosender, geleneksel bir paket alma hizmeti olarak işlev görmese de, küresel paket gönderi platformumuz şunları sunar: dünya çapında seçtiğiniz herhangi bir sokak adresine teslimat düzenleme esnekliği – size ait olmasa bile.

Adresinizi vermeden paketleri alabilmeniz için aşağıdaki seçenekleri sunuyoruz:

Hizmetlerimiz güvenilir ve kullanımı kolay. Gönderinizi yalnızca birkaç dakika içinde çevrimiçi olarak rezerve edebilirsiniz tıklamalar ve gerçek zamanlı olarak takip edin.

Paket teslimat ihtiyaçlarınız için Eurosender’ı seçin ve kişisel adresinizi açıklamadan dünya çapındaki herhangi bir adrese gönderim yapmanın rahatlığını yaşayın.

Sitemap


Yorum yapın