Kargo Takip – Kurye Teslimat Hizmeti Çalışması

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Bazı kurye şirketleri, müşterilerin paketlerini Cumartesi veya Pazar günleri teslim almalarına veya teslim etmelerine olanak tanıyan bir hafta sonu kurye hizmeti sunacaktır. Hafta sonu paket teslimatları ve teslim alma işlemleri genellikle seçtiğiniz hizmet türüne, kurye şirketine ve ülkeye bağlıdır.

Hafta sonu (Cumartesi veya Pazar) koli teslim edip etmediğini her kurye için ayrı ayrı bu makalenin altında kontrol edin. Genellikle müşterilerin hafta sonu hizmetleri için ekstra ödeme yapması gerekir, ancak bu şirketten şirkete değişir.

Atlamak:

DHL, Cumartesi ve Pazar günleri koli teslim ediyor mu?

Çoğu ülkede DHL ile hafta sonu kurye teslimat hizmeti bir seçenek değildir. Bazı ülkeler kuralın bir istisnası olabilir ve Cumartesi teslimatı için rezervasyon yapma seçeneği sunabilir, ancak Pazar veya resmi tatillerde asla. Özel makalemizde resmi tatillerdeki teslimatlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şunlar hakkında daha fazlasını okumak isteyebilirsiniz:

Royal Mail paketleri ve mektupları Pazar ve Cumartesi günleri teslim ediyor mu?

Royal Mail, Özel Teslimat Garantili hizmeti satın alındığı sürece paketleri teslim edecektir. Bu hizmet, hafta sonu paket göndermek ve almak için kullanılabilir. Özel teslimat garantisi ticari müşteriler için mevcuttur, bu nedenle bir işletme sahibiyseniz ve paketleri ve mektupları Cumartesi veya Pazar günleri kurye etmek istiyorsanız, bu hizmet tam size göre. Ancak, satın alınan bu hizmet olmadan bir paket bekliyorsanız, hafta sonu almanız pek olası değildir.

Hakkında okumaya devam edin:

DPD, Cumartesi ve Pazar günleri koli teslim ediyor mu?

DPD ile, bu özel hizmeti seçerek hafta sonu teslimatını seçebilirsiniz. Hafta sonu kargolarını teslim almak isteyenler için DPD Cumartesi ve Pazar teslimat hizmetleri mevcuttur. Rezervasyon sırasında, gönderici Cumartesi veya Pazar teslimat hizmetini seçmelidir ve DPD, paketin seçtiğiniz günde teslim edilmesini sağlayacaktır.

Evri (Hermes) hafta sonu koli teslim ediyor mu?

Daha önce Hermes olarak bilinen Evri, teslimatı Cumartesi günleri organize edebilir ancak Pazar günleri veya resmi tatil günleri düzenleyemez. Evri, Pazar günleri veya resmi tatillerde teslimat sunmasa da Cumartesi teslimat hizmeti, paketlerinin hafta sonları teslim edilmesini isteyenler için uygun bir seçenek olabilir.

Eurosender hafta sonu kurye teslimat hizmeti sunuyor mu?

Şu anda Eurosender, Ekspres hizmetimizle yalnızca Cumartesi teslimatları için hafta sonu kurye teslimat hizmeti sunmaktadır. Hafta sonu kurye hizmeti sunmamakla birlikte, hizmetimiz hafta içi herhangi bir gün için rezerve edilebilir. Hafta içi evde olmayabileceğinizi anlıyoruz, bu nedenle paketinizi ofise gönderebilir veya komşunuzun yerine teslimat talebinde bulunabilirsiniz. Uygun fiyatlarımızı şimdi kontrol edin!

Şunlar hakkında daha fazlasını okumak isteyebilirsiniz:

Genel bir not, tüm firmalar hafta sonu kurye hizmeti sunacak mı?

Birçok kişi bunu en uygun teslimat seçeneği olarak görse de, tüm kargo şirketleri Cumartesi veya Pazar günleri çalışan kurye hizmetleri sunmamaktadır.

Koleksiyonlar için:

Bazı kurye şirketleri size hafta sonu kurye hizmeti sunacak ve paketi cumartesi günü teslim alacaktır. Yine de, bir Pazar günü toplamanıza izin vermeyebilirler. Hafta sonu teslimatları veya koli teslimleri genellikle seçtiğiniz hizmet türüne, kurye şirketine ve ülkeye bağlıdır.

Teslimatlar için:

Aynı şekilde, teslim almada olduğu gibi, Cumartesi veya Pazar kurye teslimat hizmetleri de şirkete, varış noktasına ve gönderdiğiniz paketin türüne bağlıdır. Çoğu durumda, kurye paketi hafta ortasında teslim alacak ve hafta sonu teslim edecektir. Kargo firmaları belirli bir tarife ile çalıştıkları için hafta sonu kurye hizmetini aynı gün değil, daha erken rezerve etmeniz gerekir. Koleksiyondan en az bir veya iki gün önce rezervasyon yaptırın, böylece hafta sonundan önce bir onay alırsınız.

Kargo şirketlerinin çok sayıda gönderiyle uğraşması gereken yoğun sezonlarda, kargo şirketinin takdirine bağlı olarak Pazar veya Pazar günleri teslimat yapılabilir.

Sitemap


Yorum yapın