Kargo Takip – Kurye İle Kayıp ve Kayıp Parseller

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Kolay erişim:

DHL ile kayıp paket

Paketiniz DHL’de kaybolursa, web sitelerinde bir hasar bildirimi doldurmanız veya müşteri hizmetleri ekibini aramanız gerekecektir..

Kargonuz DHL’de kaybolursa ve kaybolursa izlenecek adımlar

Paketiniz DHL’de kaybolursa veya kaybolursa, durumu çözmek için uygulamanız gereken birkaç adım vardır. Bu adımlar şunları içerebilir: DHL müşteri hizmetleri ile iletişime geçin:

 1. İlk adım, mümkün olan en kısa sürede DHL müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Durumu açıklayın ve onlara gönderiyle ilgili takip numaraları veya teslimat adresleri gibi ilgili bilgileri sağlayın.
 2. Talep gönder: DHL, kaybolan veya hasar gören gönderiler için bir talep süreci sunar. Çevrimiçi formu doldurarak veya DHL müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek talepte bulunabilirsiniz. Kayıp eşyaların değeri ve yürürlükte olabilecek sigorta poliçeleri dahil olmak üzere mümkün olduğunca çok belge sağladığınızdan emin olun.
 3. DHL ile takip edin: Talebinizin işleme alındığından emin olmak ve ihtiyaç duyabilecekleri ek bilgileri sağlamak için DHL ile iletişim halinde olun. Talep süreci zaman alabileceğinden sabırlı olun.
 4. Nakliye sigortasını düşünün: Paketiniz değerliyse, taşıma sırasında kaybolmaya veya hasara karşı kendinizi korumak için nakliye sigortası satın almayı düşünün.

DHL ile gönderim hakkında buradan okumaya devam edin.

Paketiniz DHL’de kaybolursa veya kaybolursa geri ödeme alacak mısınız?

Bir DHL gönderisinin kaybolması veya kaybolması durumunda müşteri, DHL tarafından sağlanan maksimum sorumluluk tutarına kadar tazminat almaya hak kazanabilir. Azami sorumluluk, gönderinin belirli hüküm ve koşullarının yanı sıra paketin değerine ve yürürlükte olan sigorta poliçelerine göre değişebilir.

DHL’de kaybolan kolilerden kim sorumludur?

DHL’de kaybolan koliler söz konusu olduğunda, kargo şirketi kayıptan sorumludur ve müşteriye tazminat sağlanmasını sağlar. Ancak, taşıma sırasında kaybolma veya hasara karşı kendinizi korumak için nakliye sigortası yaptırmak her zaman en iyisidir.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

DPD’li kayıp parsel ve şikayette bulunma

Bu kurye şirketi Müşteri paketi almadığını beyan ettiği sürece paketi kayıp olarak kabul eder.. Bu durumda, şirkete şikayetinizin açıklamasını içeren ve aşağıdaki gibi ayrıntıları içeren bir e-posta göndermeniz gerekecektir:

 • Gönderim tarihi;
 • Parsel numarası;
 • Koli ile ilgili ölçü ve ağırlık gibi detaylar;
 • Adres bilgisi;
 • İçeriğin açıklaması;
 • İletişim Bilgileriniz;
 • E-posta eki olarak nakliye hizmetinin faturası.

DPD ile, şikayet süreci 7 içinde başlatılmalıdır (Yedi) günler ve depoya ibraz edilmesi gerekmektedir. Soruşturmanın halledilmesi en fazla 10 gün sürer.

Müşteri hizmetleri departmanı sorununuzu çözmekte sorun yaşıyorsa, hasar departmanına yönlendirileceksiniz. Daha sonra departman, müşterinin Hüküm ve Koşullarına göre tazminat almaya hak kazanıp kazanmadığını kontrol edecektir.

DPD ile bir koli kaybolursa sorumlu kimdir?

DPD ile birlikte bir paket kaybolursa, tazminat sorumluluğu gönderinin özel hüküm ve koşullarına ve satın alınan herhangi bir sigortaya bağlı olabilir. Genel olarak DPD, kaybolan bir paketin göndericisine veya alıcısına, gönderinin ağırlığına ve değerine göre değişen belirli bir maksimum tutara kadar tazminat ödemekle yükümlü olabilir. Bununla birlikte, kayıp veya eksik paketler için talepte bulunma süreci koşullara bağlı olarak değişebilir ve her zaman en iyisi, belirli gönderinin hüküm ve koşullarını incelemek veya daha fazla bilgi için DPD’nin müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir.

DPD ile nakliye hakkında okumaya buradan devam edin.

GLS ile kayıp parsel

Paketinizle ilgili bir sorun olması durumunda şunları yapabilirsiniz:

 • Şikayeti doğrudan çevrimiçi gönderin. Genellikle sorunları bildirmek veya kayıp veya hasarlı paketler için talepte bulunmak için web sitesinde bir bölüm bulabilirsiniz.
 • İlgili ülkedeki GLS yardım hattını arayın web sitelerinde veya hızlı bir çevrimiçi arama yoluyla bulunabilir. GLS ile iletişime geçtiğinizde, paket ve yaşadığınız sorun hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi verdiğinizden emin olun.

GLS ile bir paket kaybolursa sorumlu kimdir?

Bu şirket, kendi gözetiminde bulunan kolilerin kaybolmasından veya zarar görmesinden sorumludur. Sorumluluk tutarı ülkeye göre değişir ve ayrıca müşterinin daha önce nakliye sigortası yaptırıp yaptırmadığına da bağlıdır.

Evde olmadığınız ve kargo görevlisinin kutuyu bir komşunuza bırakması durumunda, GLS sürücüleri, alıcıyı bir bildirim kartı ile bilgilendirecek. Herhangi bir GLS ParcelShops olması durumunda, kurye sürücüsü bu adresleri alternatif teslimat adresi olarak kullanabilir.

GLS ile gönderim hakkında okumaya buradan devam edin.

Parsel ne zaman kayıp olarak kabul edilir?

Eksik veya kayıp bir parsel sadece bu şekilde ilan edilecek araştırma yaptıktan sonra depolarında ararlar. Bu araştırma sürecinden sonra kargo şirketi kutuyu bulamazsa kayıp ilan edecek.

Şirketin kolinizi kayıp olarak kabul etmesi biraz zaman alabilir. Bu süre, kargo hizmetinden sorumlu kargo firmasına bağlıdır. Doğrudan hizmeti gerçekleştiren kargo şirketine başvurarak, çözüm için tahmini bir süre alabilirsiniz.

Hakkında daha fazlasını okuyun:

Parselinizin kaybolması durumunda ne yapmalısınız?

Paketinizin kaybolduğunu düşünüyorsanız, şunları yapmalısınız:

 • Bilgi vermek kurye şirketi veya kurye hizmetini rezerve ettiğiniz şirket.
 • Parselinizle ilgili tüm detayları verintakip numaranız, kutunun rengi ve şekli, içeriği ve diğer ilgili bilgiler gibi. Firmaların genellikle eksik ve geciken ürünler için sizden doldurmanızı isteyecekleri bir formları vardır.
 • Gerekli tüm bilgileri firmaya ilettikten sonra inceleme süreci başlayacaktır. İncelemek genellikle birkaç gün sürer. Süre, yurtiçi veya uluslararası nakliye hizmeti rezervasyonu yapmanıza bağlı olarak değişir.
 • sen de yapmalısın ne olabileceğine dair ipuçları için ödeme ayrıntılarınıza bakın. Tüm ödeme ayrıntılarının doğru olup olmadığını kontrol edin ve şirkete ödemenin başarılı olup olmadığını sorun.

Kayıp veya kayıp bir paket nasıl kurtarılır?

Paketiniz kaybolursa, bazen kurye şirketleri onu bulabilir. Kargo şirketi, paketinizi depolarından birinde bulmaya ve size teslim etmeye çalışacaktır.

Bunu mümkün kılmak için yapmanız gerekenler Bir şeylerin ters gittiğini fark ettiğiniz anda hizmet rezervasyonu yaptığınız şirkete haber verin. takip sisteminde.

Paketiniz kaybolduğunda, müşterinin yapması gereken ilk şey, nakliye hizmeti rezervasyonu yaptığınız şirketle bir talep prosedürü açmaktır.. Kayıpların tahmin edilebilmesi ve mümkünse daha sonraki bir aşamada telafi edilebilmesi için onlara gereken her ayrıntıyı ve belgeyi sağlamanız gerekecektir.

olduğunun farkında olmak önemlidir. talep prosedürü şirketin Hüküm ve Koşullarına bağlıdır size hizmet sağlayan. Şirketin Hüküm ve Koşulları, yapabilecekleriniz veya yapamayacaklarınız hakkında size daha fazla ayrıntı verecektir.

Daha fazla bilgi için her zaman Avrupa tüketici haklarına başvurabilirsiniz.

Parselinizin kaybolduğunu nasıl anlarsınız?

hayati önem taşır teslimatınızdaki düzensizlikler için takip sistemini düzenli olarak kontrol edin. Takip sistemi, paketiniz farklı bir depoya her ulaştığında veya teslimat sırasında herhangi bir sorunla karşılaştığında güncellenir. Takip sistemindeki durum ise 48 saatten fazla aynı kalır, en kısa sürede kargo firmasına veya kargo görevlisine haber vermelisiniz.

Genellikle, müşteri bu amaçla kendileriyle iletişime geçmezse, kargo şirketleri daha fazla araştırma başlatmaz. Takip sistemini kontrol etmek ve usulsüzlükleri düzenli olarak kontrol etmek müşterinin sorumluluğundadır.. İlgilenecek çok sayıda koli olduğundan, kargo şirketlerinin her paket için sistemdeki sorunları kontrol etmesi gerekmez. Bu nedenle, paketinizin kaybolabileceğine veya kaybolabileceğine dair herhangi bir şüpheniz veya tereddütünüz varsa, derhal bilgilendirilmeleri gerekir.

Bazen, izleme sistemindeki bilgiler yanlış olabilir. Örneğin kurye, müşteri paketi teslim almadan önce paketi “teslim edildi” olarak işaretleyebilir. Bu, mutlaka yanlış bir adrese teslim ettikleri anlamına gelmez. Kargo şirketi yine de adreste görünebilir.

Ya parsel yanlış teslim edildiyse?

Herhangi bir talep prosedürüne başlamadan önce, kurye şoförünün kapınıza bir teslimat bildirimi bırakıp bırakmadığını kontrol edin. Muhtemelen notu rüzgarın veya yağmurun zarar veremeyeceği bir yere bırakacaklar. Bu yüzden paspasınızın altını, evinizin ön basamaklarının yanını, posta kutunuzu, çiçek vazolarınızı, çitin üzerini veya kapı zilinizin yanını kontrol edin.

senin durumunda Parsel yanlış adrese teslim edildi, kurye şirketi sizin için kurtarmaya çalışacaktır. Genellikle takip sistemi, koli teslim edildiğinde imzalayan kişinin soyadını gösterir.

Ortak bir evde, apartman dairesinde veya başka evlere yakın bir yerde yaşıyorsanız, olup olmadığını kontrol etmelisin kurye kolinizi teslim etti komşular veya ev arkadaşları. Dairenizde veya konaklama yerinizde resepsiyon veya kapı görevlisi varsa paketinizin kurye tarafından oraya bırakılıp bırakılmadığını da kontrol etmelisiniz.

Bir şey olduğunu düşünüyorsanız ve evinizde veya dairenizde güvenlik kameraları varsa, teslimatınıza ne olduğunu öğrenmek için kapıcıdan veya bekçiden özel izin isteyebilirsiniz.

Sitemap


Yorum yapın